2022 r. to kolejny okres wzrostu oraz najlepszy rok w historii wyników finansowych w ponad 25-letniej historii, najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego studia postprodukcyjnego.

Obecnie firma zatrudnia ponad 300 najwyższej klasy specjalistów, zaangażowanych w realizację projektów dla klientów z całego świata.

Realizując strategię na lata 2021-2025 kontynuujemy proces ekspansji na rynki międzynarodowe pozyskując duże projekty z nowych rynków np. z Australii. Bardzo dobre wyniki zanotowaliśmy na rynku amerykańskim, gdzie od roku działa nasze biuro. Spółka zapowiada ekspansję na nowe rynki, w tym o dużym potencjale rozwojowym np. MENA (z ang. Middle East North Africa). – mówi Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image. 

Ubiegły rok to także intensywny rozwój nowych technologii. Prace nad wykorzystaniem silnika Unreal Engine (UE) przynoszą bardzo dobre efekty, a przychody z produkcji zrealizowanych w całości z wykorzystaniem UE stanowią już ponad 10% całkowitych przychodów.

Doskonałe rezultaty w implementacji tego narzędzia zaowocowały otrzymaniem statusu oficjalnego partnera serwisowego Unreal Engine, co powinno jeszcze bardziej przyspieszyć nasz rozwój w tym obszarze. – dodaje Karol Żbikowski.

Spółka prowadzi intensywne działania mające na celu zwiększenie potencjału w oferowaniu usług VFX. W roku 2022 pozyskano certyfikaty bezpieczeństwa od wielu wiodących studiów filmowych, co już zaowocowało pozyskaniem nowych zleceń.

Oprócz prac przy serialu Wiedźmin, rozpoczęliśmy realizację efektów wizualnych do kilku innych dużych projektów serialowych dla największych światowych studiów. W obszarze VFX widzimy ogromny potencjał wzrostu i rozwoju studia. – dodaje Prezes Platige Image.

Jednocześnie spółka kontynuuje współpracę z globalnymi gigantami branży gier komputerowych, takimi jak Activision czy Ubisoft.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku otworzyliśmy jedno z najnowocześniejszych w naszym regionie studiów motion capture. Dzięki temu znacząco zwiększyliśmy nasze możliwości produkcji animacji z wykorzystaniem tej technologii – mówi Karol Żbikowski.

W związku z implementacją nowych technologii, realizacją coraz większej części swoich przychodów na rynkach międzynarodowych Platige Image do zespołu dołącza coraz więcej artystów i producentów spoza Polski.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasz sukces zależy w dużej mierze od wykorzystania talentu artystów oraz pracowników branży kreatywnej. Dlatego od pewnego czasu aktywnie pozyskujemy ich na rynkach międzynarodowych. Już dziś stanowią oni ponad 15% zespołu. Cieszymy się, że stajemy się atrakcyjnym miejscem realizacji ambicji zawodowych dla specjalistów z całego świata. – mówi Karol Żbikowski.

Rozwijając zasoby kadrowe, wprowadzając nowe technologie, w tym wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz dokonując ekspansji na nowe rynki Platige utrzymało najwyższą międzynarodową jakość. W ubiegłym roku, po raz kolejny, spółka otrzymała tytuł Studia Postprodukcyjnego Roku w konkursie Klubu Twórców Reklamy, a pracujący w niej artyści i producenci odebrali wiele nagród na międzynarodowych festiwalach i konkursach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments