Huawei i Cellnex z sukcesem wdrożyły mikrofalowy system łącza dosyłowego w paśmie E (LR E-band) w zakładach przemysłowych w Polsce, co stanowi pierwsze komercyjne wykorzystanie tej technologii na dużą skalę w Europie. Łącze LR E-band osiąga odległość 10 km, umożliwiając operatorowi budowę sieci o znacznie niższym TCO.

Na uroczystości inauguracyjnej z okazji osiągnięcia tego kamienia milowego, Vincenzo Bombelli, dyrektor operacyjny w Cellnex Global RAN, podkreślił, że technologia LR E-band została bardzo dokładnie przetestowana.

Stare i nowe łącza zostały umieszczone równolegle, działając w identycznych warunkach pogodowych. Wyniki pokazały, że anteny LR E-band i Intelligent Beam Tracing (IBT) działały wyjątkowo dobrze, z lepszą przepustowością oraz dostępnością. Bez zakłóceń osiągnęły 10-kilometrową odległość połączenia przy niższych zakłóceniach o 30% oraz zapewniły 56% wzrost przepustowości łącza, co przełożyło się na znaczną poprawę jakości sieci. zaznaczył Vincenzo Bombelli.

To osiągnięcie jest wyrazem udanej współpracy obu firm, prowadzącej do zastosowania na szeroką skalę technologii mikrofalowej LR E-band w Europie. Ta walidacja ze strony środowiska branżowego jest potwierdzeniem zdobytego przez nas doświadczenia, które utoruje drogę do dalszego rozwoju zastosowań mikrofalowych 5G na całym świecie. podsumował Perry Yang, prezes Microwave Product Line w Huawei.

Cellnex Polska ma obecnie w planach rozszerzenie zasięgu sieci transportowej gotowej do obsługi 5G na cały kraj. Technologia LR E-band, z jej uproszczoną infrastrukturą, doskonałą wydajnością i szybkim wdrożeniem, odegra kluczową rolę w realizacji tej wizji.
Podczas MWC 2023 w Barcelonie Huawei zaprezentował również technologię mikrofalową nowej generacji MAGICSwave w celu przyspieszenia prac nad wdrożeniami sieci 5G.

Rozwiązanie wykorzystuje międzygeneracyjne innowacje, aby pomóc operatorom w budowie uproszczonych sieci docelowych, które są lepiej przystosowane do długoterminowego rozwoju 5G, gdyż optymalizują całkowity koszt posiadania (TCO). Technologia MAGICSwave wykorzystuje kompleksowy zestaw innowacyjnych rozwiązań sieciowych i została zaprojektowana dla tradycyjnych scenariuszy użycia sieci, takich jak miejska transmisja o dużej pojemności oraz podmiejska transmisja o ultra długim zasięgu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments