Minął rok, odkąd Kyndryl, największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, pojawił się na rynku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy firma zaznaczyła swoją obecność w Polsce poprzez szereg inicjatyw w obszarze technologicznym i społecznym. Plany na kolejny rok uwzględniają m.in. dalszy rozwój innowacji na podstawie open source i chmurę, a także tworzenie dedykowanych rozwiązań dla różnych sektorów gospodarki, w tym segmentu finansowego, produkcyjnego oraz publicznego.

Pierwszy rok działalności to okres, w którym firma szybko zdobyła zaufanie lokalnego rynku, zdobywając pierwsze nagrody i inwestując w partnerstwa. Kyndryl został wyróżniony w dwóch rankingach Gartnera poświęconych outsourcingowi centrów danych i usługom zarządzania infrastrukturą hybrydową (DCO HIMS). Jako technologiczny agnostyk, współpracujący z wieloma producentami i dostawcami rozwiązań IT, firma w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy rozszerzyła działania z Lenovo, Microsoft, AWS i Google Cloud, a także podpisała nowe umowy o kooperacji z takimi markami, jak Cisco, Five9, NetApp, Oracle, RedHat, SAP oraz Veritas.

W tym czasie firma zaprezentowała także nowe produkty zorientowane na ułatwienie klientom jeszcze szybszego i bardziej zwinnego wdrażania innowacji. To rozwiązania Kyndryl Bridge, Kyndryl Vital oraz Kyndryl Consult. Pierwsza platforma pozwala w czasie rzeczywistym zarządzać ekosystemem technologii oraz elastycznie dostosowywać operacje krytyczne dla działania biznesu. Dwie kolejne to usługi wspierające wspólną pracę klienta i specjalistów IT nad rozwiązaniami dopasowanymi precyzyjnie do potrzeb danej organizacji.

W Polsce w mijającym roku firma informowała także o strategicznych umowach o współpracy z przedstawicielami rodzimego sektora MŚP, jak i dużych, globalnych przedsiębiorstw w kraju. Przykładem jest Swiss Krono, dla którego Kyndryl wdraża nowoczesną platformę serwerową przetwarzającą dane aplikacji biznesowych SAP. Wśród klientów marki jest także Grupa PBI, jeden z największych producentów przemysłu wytwórczego w kraju, który przy wsparciu ekspertów firmy technologicznej modernizuje procesy IT i cyfryzuje przedsiębiorstwo.

W kolejnych miesiącach Kyndryl planuje dalsze prace nad rozwiązaniami dedykowanymi konkretnym sektorom rynku. Firma rozwija innowacje dla przedstawicieli Przemysłu 4.0 w oparciu o Internet Rzeczy oraz modernizację sieci do 5G, narzędzia dla branży finansowej z zastosowaniem Big Data i analityki biznesowej, a także usługi związane z cyfryzacją podmiotów publicznych. Z tymi ostatnimi marka współpracuje zresztą już od dawna, czego przykładem jest zakończony w tym roku wymagający projekt migracji największej w Polsce bazy danych ZUS do nowszej wersji, w którym uczestniczyli specjaliści Kyndryl.

Trzonem naszej działalności jest tworzenie rozwiązań pozwalających wszystkim biznesom, niezależnie od ich skali, korzystać z dobrodziejstw transformacji cyfrowej. Dlatego tak jak robimy to teraz, w kolejnych latach zamierzamy wciąż wspierać wydajność cyfrową firm rozwijając technologie open source i chmurowe, wykorzystując sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe czy podnosząc bezpieczeństwo cybernetyczne obecnych i nowych klientów w zgodzie z sześcioma praktykami Kyndryl. Jako firma silnie zaangażowana w działania z zakresu sustainability będziemy także dalej kłaść nacisk na tzw. zieloną transformację, czyli wsparcie naszych klientów w redukcji śladu węglowego.  mówi Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie.

Zrównoważony rozwój to dla Kyndryl priorytet strategiczny. Przez ostatni rok firma mocno angażowała się w akcje wolontariackie i proekologiczne w Polsce. Specjaliści marki sadzili drzewa w zabytkowym parku na Dolnym Śląsku, a także mentorowali uczestnikom organizowanego przez Uniwersytet Warszawski hackathonu poświęconego zagadnieniu zmian klimatu i suszy.

Organizacja włączyła się także w organizowaną przez Fundację Marka Kamińskiego ekspedycję społeczno-edukacyjną pod hasłem „Jak budować odporność psychiczną?”. W ramach tej akcji specjaliści Kyndryl Poland opracowali aplikację dla robota NOA i zintegrowali ją z usługami sztucznej inteligencji, wykorzystując technologię AI w profilaktyce problemów psychospołecznych u dzieci i młodzieży.

Ważną inicjatywą proekologiczną, którą Kyndryl zainicjował na początku swojej działalności był program sadzenia drzew zrealizowany wspólnie z międzynarodową organizacją One Tree Planted. W ramach tego projektu firma posadziła już łącznie ponad 90 tys. drzew na całym świecie – po jednym drzewku za każdego z pracowników marki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments