Notowana NewConnect spółka inwestycyjna JR HOLDING ASI podpisała umowę inwestycyjną przewidującą zainwestowanie 1 mln EUR w zamian za 7,07% udziałów w spółce FLUENCE Sp. z o.o. Spółka jest producentem specjalistycznych laserów o wysokiej precyzji, stosowanych w innowacyjnych gałęziach przemysłu.

FLUENCE jest spółką deep-tech zajmującą się rozwijaniem i produkcją laserów femtosekundowych opartych o unikalną technologię światłowodową. Założona w 2016 roku przez polskich fizyków laserowych spółka oferuje stabilne, odporne na zmienne warunki otoczenia ultraszybkie lasery klasy przemysłowej o długim czasie życia.

Lasery femtosekundowe FLUENCE znajdują zastosowanie tam, gdzie dokonywana jest obecnie rewolucja w zaawansowanych metodach produkcji (elektronika konsumencka nowej generacji, polimery, półprzewodniki, LED, obróbka powierzchni, obróbka szkła i materiałów przeźroczystych), biofotonice i medycynie (chirurgii oka albo w obrazowaniu i diagnostyce chorób u ludzi). Zespół FLUENCE tworzą polscy inżynierowie i naukowcy z dziedzin takich jak: systemy laserowe, fotonika, systemy zintegrowane, oprogramowanie, symulacja i modelowanie, elektronika, mikroobróbka, ultraszybka spektroskopia i wiele innych. Spółka obecnie prowadzi sprzedaż własnych produktów na pięciu kontynentach.

Szerokie zastosowanie wysokiej jakości ultraszybkich laserów i duże zapotrzebowanie na te produkty przyciągnęły nasze zainteresowanie, tym bardziej że w naszym portfelu już są spółki, które stosują lub mogą zastosować urządzenia oferowane przez FLUENCE. To daje nam pewność, że produkty spółki są pożądane w branżach przyszłości i zweryfikowane rynkowo. Wraz z kompetentnym zespołem polskich naukowców gwarantuje to, w naszej ocenie, dynamiczny rozwój firmy. – deklaruje January Ciszewski, inwestor i Prezes JR HOLDING.

Posiadamy bogaty zakres produktów, które oferujemy do zastosowań w branżach od produkcji, przez biofotonikę i naukę aż po medycynę. Cieszymy się, że udało nam się zamknąć rundę inwestycyjną w której w sumie ze środkami z JRH pozyskamy ponad 2 mln EUR – te środki pozwolą nam na szybki wzrost produkcji i sprzedaży w najbliższym czasie. – dodał dr Michał Nejbauer, współzałożyciel i Prezes FLUENCE.

FLUENCE jest obecnie w fazie dynamicznego wzrostu, a środki zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój spółki, przede wszystkim ustrukturyzowanie i skalowanie produkcji oraz powiększenie zespołu o dalszych wysoko wykwalifikowanych inżynierów, zespoły marketingu i sprzedaży oraz silniejszą ekspozycję na rynki zagraniczne. Dzięki temu możliwa będzie globalna komercjalizacja produktów FLUENCE.

Cieszymy się, że FLUENCE jest kolejną spółką, która dołącza do portfela JRH. Zrobiliśmy w kończącym się roku duży postęp jeśli chodzi o dywersyfikację naszego portfela. Dlatego możemy naszym spółkom zaproponować nie tylko środki finansowe, ale także wsparcie merytoryczne, kontakty w naszej sieci biznesowej oraz coraz więcej synergii i współpracy pomiędzy spółkami portfelowymi. Wkraczamy w nowy, bardziej dojrzały, okres w funkcjonowaniu naszej firmy inwestycyjnej oczekujemy, że wkrótce powinno być widać znaczące wzrosty wartości najbardziej zaawansowanych spółek z portfela JRH. – podsumował Ciszewski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments