IS-Wireless, polski dostawca sieci i technologii 5G oraz FiduciaEdge, tajwańska firma dostarczająca technologię typu Trusted Cloud-Native Edge Computing wspólnie wprowadzą na rynek europejski, amerykański i azjatycki zintegrowane rozwiązanie sieciowe. Partnerzy będą oferowali klientom niezawodne i bezpieczne prywatne sieci mobilne nowej generacji, oparte o model Open RAN. Dzięki działaniu w środowisku Trusted Cloud-Native Edge Computing wspólne rozwiązanie zapewni sieciom 5G Open RAN niezawodny transfer i skuteczną ochronę danych.

Model otwarty staje się głównym podejściem przy budowie sieci mobilnych LTE/5G.  Gwarantuje on kompatybilność zarówno sprzętową, jak i pod kątem oprogramowania. Umożliwia to redukcję wydatków kapitałowych (CAPEX) i operacyjnych (OPEX) nawet o 40 proc. w stosunku do tradycyjnych rozwiązań sieci mobilnych. Jednak dezagregacja radiowej sieci dostępowej i współdzielenie zasobów telekomunikacyjnych wymagają dodatkowych mechanizmów związanych z bezpieczeństwem; zwłaszcza konieczne jest wzmocnienie izolacji danych systemowych i uodpornienie na cyberataki.

IS-Wireless wspólnie FiduciaEdge odpowiada na te wyzwania, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązanie. Obie firmy będą wspierać się w zdobywaniu nowych klientów na rynku europejskim, azjatyckim i amerykańskim. Współpraca i integracja rozwiązań IS-Wireless i FiduciaEdge pozwoli na wdrożenie prywatnych sieci mobilnych 5G w fabrykach, szpitalach, jak również w obiektach użyteczności publicznej.

IS-Wireless oferuje skonteneryzowane moduły CU (Centralized Unit) i DU (Distributed Unit), a także Near Real Time RIC (RAN Intelligent Controller) w postaci Cloud-Native Network Functions (CNFs). Z kolei FiduciaEdge zapewnia tzw. Trusted Edge Computing Platform, czyli narzędzie do obsługi modułów oprogramowania zgodnych z CNCF (Cloud Native Computing Foundation) z systemowym izolowaniem informacji na systemach operacyjnych Ubuntu/OpenWRT. FiduciaEdge oferuje też oparte na Kubernetes zarządzanie i orkiestrację (MANO) wielowarstwowego systemu rozproszonego. – Dzięki współpracy z FiduciaEdge, dostarczymy bezpieczne i przygotowane do działania w środowisku edge computing, rozwiązania sieciowe Open RAN 5G. Nie bez znaczenia jest także strategiczna lokalizacja siedziby naszego partnera w Tajwanie czyli w jednym z czołowych światowych hubów produkcji sprzętu. Spodziewamy się, że osiągnięta synergia pozwoli zdobyć nowych klientów na nasze technologie sieciowe. – mówi dr Sławomir Pietrzyk, założyciel i prezes IS-Wireless.

Współpracujemy z wieloma tajwańskimi producentami komputerów przemysłowych i sprzętu telekomunikacyjnego, by dostarczać platformę typu Trusted Cloud Native Computing. Może być ona wykorzystywana w inteligentnych miastach, produkcji czy telemedycynie. Współpracując z IS-Wireless, rozszerzymy naszą ofertę o sferę sieci 5G O-RAN. W dłuższej perspektywie strategiczne partnerstwo między naszymi firmami zapewni szeroki zakres usług komunikacji mobilnej, począwszy od sieci prywatnych i neutralnego hostingu po bezpieczny slicing end-to-end.  – podkreśla z kolei dr John Zao, założyciel i CTO FiduciaEdge.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments