Orange Polska ma więcej klientów internetu światłowodowego niż na kablu miedzianym, poinformował prezes Julien Ducarroz.

Baza klientów fiber jest 27% większa r/r. Mamy teraz więcej klientów światłowodowych niż miedzianych, co pokazuje symbolicznie efekt naszej transformacji technologicznej, która rozpoczęła się około 7 lat temu” – powiedział Ducarroz podczas telekonferencji.

Zasięg światłowodu operatora sięgnął 6,8 mln gospodarstw domowych, prawie 50% wszystkich w Polsce.

Orange Polska chce mitygować rosnącą inflację wzrostem ARPO i działaniami aktywizującymi przychody i oszczędności kosztowe, poinformował prezes Julien Ducarroz.

ARPO w konwergencji, broadband, mobile kontynuowało wzrost w obszarze 2-4% w III kw. Wzrost ARPO jest dla nas kluczowy by przynajmniej mitygować wpływ inflacji. Potrzebujemy kolejnych działań by zrównoważyć dynamikę wzrostu cen. Wpływa to na nas w takich obszarach jak energia, kontrakty na wynajem biur, infrastruktury, punktów sprzedaży, zatrudnienia, czy usług zewnętrznych” – powiedział Ducarroz podczas telekonferencji.

Zaznaczył, że operator realizuje działania by mitygować przynajmniej część tego wpływu poprzez wzmacnianie wzrostu przychodów i oszczędności kosztowe.

Jeśli chodzi o topline kontynuujemy strategie more4more. W III kw. podnieśliśmy cenę głównego pakietu konwergetnego w zamian za zwiększony pakiet danych i kontentu. Wzrosła także taryfa pay-as-you-go w prepaid na początku października. W ostatnich dniach istotnie zmieniliśmy taryfy mobilne B2C podnosząc cenę za większy pakiet danych i nową unikalną usługę cyberochrony. Równocześnie optymalizujemy koszty i liczymy że nasze koszty energii nie wzrosną w 2023. Mówię że liczymy, bo jedna z umów jest jeszcze warunkowa. Patrzymy również na inne obszary kosztowe, aby podjąć ewentualnie kolejne bardziej zdecydowane kroki, np. w nieruchomościach gdzie zakładamy podwynajem naszych przestrzeni” – dodał prezes.

Zaznaczył ponadto, że w związku z faktem, że rynek wchodzi w tradycyjnie dynamiczny okres świąteczny, operator podejmuje inicjatywy skupione na maksymalizacji wzrostu.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments