Już od blisko 3 miesięcy pasażerowie wracający z Lotniska Chopina mogą zamawiać przejazdy, korzystając ze specjalnego produktu Uber Airport. W tym czasie ponad 100 000 pasażerów skorzystało z przejazdu do miasta bezpośrednio sprzed hali przylotów. Choć najpopularniejsze były przejazdy w obrębie Warszawy, zdarzały się również dalsze trasy, z których najdłuższa podróż wyniosła aż 428 km.

Już od lipca pasażerowie przylatujący do Warszawy mają okazję zamawiać przejazdy bezpośrednio sprzed hali przylotów Lotniska Chopina. Służy do tego “Uber Airport” – specjalny produkt dostępny w aplikacji dla osób przebywających na terenie portu.

Dziesiątki przejazdów dziennie

W sumie z usługi skorzystało ponad 100 000 pasażerów. Najczęściej wybieranymi przez nich celami podróży były warszawskie dworce: Zachodni oraz Centralny, ale zamawiane były też dalsze podróże. Najdłuższy przejazd wyniósł 428 km do Medyki. Średni czas oczekiwania na kierowcę wynosi około 5 minut.

Mimo stosunkowo krótkiego czasu od startu usługi Uber Airport ma także swoich rekordzistów indywidualnych. Najbardziej aktywny kierowca wykonał łącznie 727 kursów, podczas gdy najbardziej aktywny podróżujący zamówił aż 18 powrotów z lotniska.

Cieszy nas dobry odbiór usługi przez pasażerów i dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzają w dotarciu z lotniska do miasta. Wierzymy, że te dobre pierwsze tygodnie zwiastują wieloletnią i udaną współpracę z Lotniskiem Chopina – mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland.

Jak jeździmy

Liczba pasażerów zamawiających przejazd jest uzależniona od liczby lądujących samolotów, jednakże największe zapotrzebowanie zauważalne jest od poniedziałku do soboty w okolicach godziny 9:00 rano oraz północy, a także przez cały tydzień w przedziale od 15:00 do 17:00.

Nie licząc Polaków, którzy łącznie zamówili więcej przejazdów, z usługi najczęściej korzystają pasażerowie z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Cieszymy się ze współpracy w ramach usługi Uber Airport. Dzięki niej nasi pasażerowie mają do dyspozycji kolejny wygodny środek transportu z Lotniska Chopina. Jak widać, jest to bardzo popularna opcja wśród osób podróżujących z warszawskiego portu. – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

Usługa dostępna jest na terenie lotniska. Pasażerowie mogą zamówić przejazd autem o podwyższonym standardzie, które podjedzie bezpośrednio na dolny poziom, czyli przyloty. Odbiór odbywa się z oznaczonej strefy, a w przypadku pytań, mogą skorzystać z pomocy stewardów przebywających na lotnisku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments