W ramach porozumienia o współpracy, jakie podpisali przedstawiciele GovTech oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki i Intela, firma Intel będzie dostarczać najwyższej jakości materiały szkoleniowe i programy oraz będzie kształcić i certyfikować nauczycieli oraz mentorów.

Dwie nowe inicjatywy edukacyjne — Intel® Skills for Innovation oraz skupiająca się na rozwoju w zakresie Sztucznej Inteligencji Intel® Digital Readiness, pozwolą nauczycielom z obszarów wiejskich i miejskowiejskich zwiększać ich cyfrowe kompetencje.

Sektor prywatny odgrywa kluczową rolę w rozwoju kompetencji cyfrowych. Dzięki współpracy jesteśmy w stanie odpowiadać na wyzwania, które stawia przed nami dzisiejszy szybko rozwijający się świat. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wspólnymi siłami działać na rzecz kadry nauczycielskiej. – powiedziała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Intel i Centrum GovTech — podpisanie porozumienia o współpracy

Pierwszy etap współpracy będzie obejmował szkolenie Intel® Skills for Innovation, które przejdzie grupa nauczycieli. Uczestnicy zostaną również zaopatrzeni w komputery przenośne, wyposażone w najnowsze technologie bezpieczeństwa firmy Intel. Nowe inicjatywy edukacyjne Intela, mają za zadanie umożliwienie decydentom i nauczycielom wdrożenie technologii, które aktywnie zaangażują uczniów we wszystkich środowiskach edukacyjnych — wirtualnych, szkolnych lub mieszanych, aby tworzyć innowacyjne doświadczenia edukacyjne. Będą one prowadzić do maksymalizacji efektów uczenia się i przygotowania uczniów do wykorzystania swojej wiedzy i potencjału w zmieniającym się, zdominowanym przez technologię świecie.

Intel od lat aktywnie wspiera wprowadzanie innowacyjnych technologii i metod nauczania, które przygotują kolejne pokolenia na wykorzystywanie swojego potencjału w świecie, w którym cyfrowe kompetencje stają się tymi kluczowymi. Polska już od dawna jest liderem w Europie jeśli chodzi o wdrażanie programu Intel Digital Readiness. Cieszę się, że teraz nasz program Intel Skills for Innovation dotrze do nauczycieli ze wsi i małych miast. Pozwoli to na wyrównywanie szans w zdobywaniu nowych kwalifikacji. — mówi Maurits Tichelman, VP Sales & Marketing, General Manager EMEA Territory w Intel.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments