Thales wdroży pionierskie rozwiązanie typu Thales Adaptive Connect w ramach partnerstwa z globalnym graczem rynku łączności Globalgig. Innowacyjne oprogramowanie połączy ogromne sieci urządzeń IoT. Nowe narzędzie firmy Thales jest oparte na technologii eSIM (embedded SIM) i pozwoli na optymalizację połączeń IoT poprzez wybór odpowiedniego abonamentu natychmiast po włączeniu zasilania w terenie.

Szacuje się, że do 2025 roku na całym świecie zostanie wdrożonych miliard urządzeń IoT z obsługą eSIM. W przeciwieństwie do istniejących produktów konsumenckich, urządzenia IoT są zazwyczaj umieszczone w odległych i nienadzorowanych lokalizacjach. Chcąc wyjść naprzeciw trendom i rosnącemu zapotrzebowaniu rynkowemu na urządzenia IoT Globalgig wybrała rozwiązanie do zdalnego zarządzania łącznością oferowane przez firmę Thales.

Thales Adaptive Connect korzysta z wbudowanego eSIM i umożliwia zdalne zarządzanie subskrypcjami, co pozwala na uzyskanie jeszcze większej elastyczności technologicznej, tak pożądanej w sektorze IoT.

Innowacja zaproponowana przez firmę sprawia, że każde urządzenie znajdujące się w spoczynku lub w ruchu może być aktywowane zdalnie, co eliminuje potrzebę wstępnego ładowania subskrypcji mobilnej na linii produkcyjnej. Dzięki nowemu rozwiązaniu globalni dostawcy usług łączności — tacy jak Globalgig — oraz grupy operatorów mogą oferować natychmiastową i bezproblemową zdalną łączność dostawcom usług IoT, a proces nie wpływa w żaden sposób na produkcję urządzeń i konieczne operacje logistyczne.

W rezultacie Thales Adaptive Connect zapewnia unikatowe korzyści dostawcom usług IoT i Global Connectivity Service Providers wspierającym wdrażanie nowych usług, a także wspiera producentów urządzeń. Nowe oprogramowanie sprawi, że jedno urządzenie będzie mogło obsługiwać wszystkie rynki. Dzięki ciągłości usług zapewnionej przez Thales wszystkim zainteresowanym stronom będzie o wiele łatwiej wdrażać innowacyjne i przystępne cenowo rozwiązania IoT dla swoich użytkowników końcowych i klientów.

Mark Castle, Chief Revenue Officer w Globalgig UK, powiedział: Thales Adaptive Connect to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Doskonale odpowiada na nasze potrzeby związane z rozwojem innowacji i transformacją całego ekosystemu IoT. Już podpisaliśmy umowy z nowymi dużymi klientami, szukającymi innowacyjnych usług.

To kolejny ekscytujący etap w tworzeniu IoT. Nowy system umożliwi wdrożenie rozwiązań – od inteligentnych systemów pomiarowych, przez idee z zakresu smart city. Zmiana będzie masowa i odmieni jakość naszego codziennego życia. Dzięki współpracy z Globalgig w zakresie pierwszego w historii wdrożenia Thales Adaptive Connect kompleksowo usprawniamy proces tworzenia, podłączania i wspierania urządzeń IoT. Obrazowo mówiąc, rozwiązanie Thales Adaptive Connect sprawi, że przyszłość znacząco przyspieszy. – podkreślił Emmanuel Unguran, SVP Mobile Connectivity Solutions w Thales.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments