Po pracy zdalnej i hybrydowej Bluerank testuje pracę na wakacjach. Cały, prawie 120-osobowy zespół otrzymał możliwość pracy przez tydzień w Grecji, Hiszpanii, Turcji bądź Maroko.

Agencja nieustająco modyfikuje sposób pracy, wprowadzając kolejne innowacje. W Bluerank komputer włącza się o wybranej porze, a praca zdalna była dostępna jeszcze przed pandemią. W 2020 roku organizacja przestawiła się na nią całkowicie, a obecnie korzysta z modelu hybrydowego. W poniedziałki zespół pracuje w biurze, a w kolejnych dniach można wybrać home office.

Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że alternatywne formy pracy nie tylko nie rzutują na naszej efektywności, ale stały się nieodzowną częścią funkcjonowania naszej organizacji. Konsekwencją jest jedynie mniej okazji do spotkań i integracji. Jeśli dołożyć do tego możliwości finansowe wynikające ze wzrostu przychodów ze sprzedaży (do poziomu 69 mln zł w 2021 roku; wzrost o 38% w porównaniu do 2020 r. – przyp. red.) oraz naszej chęci do wdrażania innowacji, otrzymujemy odpowiedź na pytanie, dlaczego w kwietniu i w maju będziemy latać na workation. — powiedział Maciej Gałecki, CEO Bluerank.

Pracownicy agencji wybrali destynacje podejmując decyzje w grupach, zgodnie z przynależnością do zespołów partnerskich. Tworzą je specjaliści z różnych działów, łącząc siły na rzecz projektu. Dzięki interdyscyplinarnej perspektywie, stałej komunikacji i wymianie wiedzy, zapewniają partnerom agencji kompleksową obsługę skoncentrowaną na osiąganiu celów biznesowych, zgodnie z ideą customer journey.

Podczas workation rytm pracy zapewne się zmieni, choćby ze względu na różnice czasowe i wysokie temperatury, ale nie oznacza to odstępstwa od rutyny zaangażowania w projekty, statusy zespołów partnerskich, działowych i z Partnerami agencji. Warunki do normalnej pracy były jednym z kryteriów wyboru krajów i konkretnych destynacji podróży, które zaproponował dla agencji Rainbow Tours, jeden z jej najstarszych Partnerów.

Wybraliśmy dla Bluerank cztero- i pięciogwiazdkowe hotele z infrastrukturą, która pozwoli komfortowo pracować między innymi w pokojach, przy basenach i w restauracjach — wszędzie z szybkim łączem internetowym, a po godzinach korzystać z ze wszystkich zalet przebywania w wakacyjnych kurortach. — stwierdziła Karolina Gąsiorowska, Dyrektor Działu Rezerwacji Grupowych w Rainbow Tours S.A.

Bluerank pokrywa wszystkie koszty związane z podróżą i pobytem od przejazdu na lotnisko, dodatkowe ubezpieczenie, pobyt, posiłki, a nawet zwraca koszt wyrobienia paszportu. Pierwsza grupa wylatuje na workation na Teneryfę już w wielki poniedziałek. Bluerank zakończy testowanie pracy na wakacjach w połowie maja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments