Podczas trwającego w Barcelonie Mobile World Congress 2022 Huawei zaprezentował innowacyjne, światłowodowe rozwiązanie sieciowe Wi-Fi –Fiber To The Room (FTTR), dedykowane zarówno dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i pojedynczych gospodarstw domowych. FTTR pozwala na zbudowanie w pełni optycznej bazy dla inteligentnych domów oraz cyfrowych przedsiębiorstw, zapewniając przy tym gigabitowy zasięg sieci Wi-Fi 6 w każdym pomieszczeniu.

Pod wpływem pandemii COVID-19 globalna transformacja cyfrowa znacznie nabrała tempa. Domowe sieci szerokopasmowe z funkcji wsparcia rozrywki bazującej na strumieniowaniu video w jakości HD przeszły w tryb usług wielozadaniowych, zapewniając użytkownikom indywidualnym możliwość pracy i nauki zdalnej, a także pakiet rozwiązań typu smart home. Usługi dla przedsiębiorstw przeniosły się z kolei w znacznej mierze do chmury. Tradycyjne rozwiązania sieciowe sprawiają jednak, że użytkownicy wskazują na niską przepustowość, duże opóźnienia i słabą jakość internetu. Jak wiemy, dostęp do nieprzerwanej łączności internetowej przez Wi-Fi i sieci światłowodowe stanowi absolutnie podstawowe rozwiązanie w dzisiejszych czasach.

W odpowiedzi na te wyzwania, z myślą o użytkownikach domowych Huawei wprowadził rozwiązanie FTTR for Home, które składa się z głównego FTTR Huawei, FTTR brzegowego, włókien transparentnych oraz pozostałych komponentów sieci optycznej. Rozwiązanie Fiber To The Room zapewnia:

Pełne pokrycie: Technologia Huawei Wi-Fi 6 pozwala osiągnąć testowaną prędkość 1200 Mb/s w każdym z pomieszczeń, do których zostały doprowadzone światłowody.
Pełny roaming: Innowacyjne rozwiązanie inteligentnego roamingu umożliwia wdrożenie jednej sieci dla całego domu. Czas przełączania roamingu jest krótszy niż 20 ms, co zapewnia bezproblemowe przełączanie w dowolnym miejscu i czasie.

Pełne zarządzanie: Inteligentny system zarządzania i administrowania umożliwia monitorowanie stanu sieci Wi-Fi w czasie rzeczywistym, wykrywanie problemów jednym kliknięciem oraz zdalne odzyskiwanie danych.

Pełna ekologia: Do budowy rozwiązań sieciowych wykorzystywane są ultra-elastyczne, przezroczyste i przyjazne dla środowiska włókna, które są odporne na korozję, a ich żywotność sięga 30 lat. Główne i brzegowe FTTR pozwalają także zmniejszyć zużycie energii o 20%.

Dla małych i średnich przedsiębiorstw firma wprowadziła rozwiązanie FTTR for SME, które składa się z rozwiązań optycznych Huawei, kabli kompozytowych i komponentów sieci optycznej. Rozwiązanie to charakteryzuje:

​​​​​Ultra wysoka współbieżność: Zapewnienie gigabitowej sieci Wi-Fi w każdym pomieszczeniu i bezproblemowe przełączanie, gdy użytkownicy się przemieszczają. Przekierowanie NAT umożliwia zaś obsługę 300 użytkowników online jednocześnie.

​Łatwe wdrażanie: Technologia P2MP (point-to-multipoint) umożliwia elastyczną rozbudowę, redukując liczbę włókien o 30%. Główna brama sieciowa typu 4-in-1 jest łatwa w instalacji, integruje funkcje optyczne i elektryczne. Bramki brzegowe nie wymagają oddzielnego zasilania i obsługują technologię plug-and-play.

Łatwe zarządzanie: Sieć jest łatwa w zarządzaniu, obsługuje testowanie szybkości w oparciu o segmenty i umożliwia zdalną optymalizację sieci Wi-Fi.
Rozwiązania Huawei FTTR nie tylko poprawiają jakość dostępu do Internetu dla użytkowników domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, ale także pozwalają budować konkurencyjną pozycję rynkową operatorom sieci telekomunikacyjnych.

Dzięki w pełni optycznej bazie Wi-Fi operatorzy mogą dalej rozwijać rynek usług dla przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych. Obecnie ponad 20 operatorów na całym świecie wybrało innowacyjną technologię Huawei FTTR do użytku próbnego i komercyjnego.
Mobile World Congress 2022 odbywa się w dniach 28 lutego – 3 marca w Barcelonie, w Hiszpanii. Huawei zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania na stoisku 1H50 w hali 1 Fira Gran Via. Wraz z globalnymi operatorami, specjalistami z branży i liderami opinii, eksperci Huawei komentują takie tematy takie jak trendy w branży czy rozwój ekologiczny, aby nakreślić przyszłość sieci cyfrowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2022

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments