VMware aktywnie pracuje na to, aby telekomy na całym świecie przekształcały się w „technologiczne potęgi”.

VMware Telco Cloud Platform umożliwia dostawcom usług szybkie wdrażanie i efektywną obsługę CNF i VNF wielu producentów z zachowaniem elastyczności i skalowalności w sieciach 5G i innych, które obejmują obszar od rdzenia i brzegu do radiowej sieci dostępowej (RAN).

Safaricom Ethiopia wybrał VMware na swojego partnera Telco Cloud Platform

Safaricom Telecommunication Ethiopia Plc, jako część konsorcjum Global Partnership for Ethiopia, otrzymała w lipcu 2021 r. drugą licencję na świadczenie zunifikowanych usług telekomunikacyjnych. Organizacja buduje sieć telekomunikacyjną, która zostanie uruchomiona komercyjnie i ułatwi transformację cyfrową i aktywizację społeczeństwa Etiopii.

Pedro Rabacal, Chief Technology Officer w Safaricom Ethiopia, powiedział: Budowa światowej klasy sieci w Etiopii odblokuje jej potencjał ekonomiczny, a także zapewni stabilną przyszłość ludziom w całym kraju. We współpracy z naszymi partnerami przyczyniamy się do transformacji cyfrowej kraju i aktywizacji społeczeństwa Etiopczyków. VMware Telco Cloud Platform zapewni nam wydajną platformę do wdrażania funkcji sieciowych, a jednocześnie umożliwi elastyczność w trakcie skalowania i rozszerzania usług.

Safaricom zamierza wdrożyć platformę zarówno w swoich środowiskach IT, jak i w sieci telefonicznej w Etiopii.

Sanjay Uppal, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Service Provider & Edge w VMware, powiedział: Ten projekt jest wyjątkowy, ponieważ Safaricom Ethiopia nie musi walczyć ze starymi technologiami i architekturami. Ma okazję zbudować coś wyjątkowego od podstaw. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy odegrać istotną rolę w tworzeniu sieci, która zmieni Etiopię na lepsze.

HCL Technologies i VMware rozszerzają współpracę by usprawnić wdrożenia 5G i RAN

VMware i HCL Technologies, które są partnerami od 2008 roku, ogłosiły, że rozszerzają współpracę na dostarczanie zintegrowanych rozwiązań dla dostawców usług. HCL wzbogaci ofertę usług Cloud Smart o obsługę VMware Telco Cloud – 5G Core i VMware Telco Cloud RAN. HCL utworzy też dedykowane laboratorium, aby usprawnić wdrażanie tych rozwiązań w sieciach klientów.

Dostawcy usług zarządzają rozległymi i złożonymi sieciami, w których wykorzystywane są rozwiązania programowe i sprzętowe pochodzące od różnych partnerów technologicznych. Nasza strategiczna współpraca z VMware zaspokoi potrzeby dostawców usług komunikacyjnych (CSP) na całym świecie w zakresie budowy i przejścia na otwarte i zwirtualizowane sieci 5G. Co więcej, nasze dedykowane laboratoria pomogą im uprościć walidację kompatybilności rozwiązań i usprawnią proces wdrażania na szeroką skalę. — powiedział Anand Swamy, senior vice president and Global Head, OEM Ecosystems, HCL Technologies.

W ramach rozszerzonego partnerstwa HCL utworzy laboratorium, w którym będą przeprowadzane testy eksploatacyjne, integracja, weryfikacja i benchmarking wydajności różnych konfiguracji 5G Core i virtual RAN na platformie VMware Telco Cloud Platform. Ponadto, VMware przeszkoli dodatkowo inżynierów HCL w zakresie wdrażania, konfigurowania i zarządzania VMware Telco Cloud Platform. Umożliwi to dostawcom usług — zarówno obecnym klientom, jak i nowym — szybkie rozpoczęcie prób, testów koncepcyjnych (POC) i/lub komercyjnych wdrożeń VMware Telco Cloud Platform.

Dostawcy usług wykorzystują platformę Telco Cloud Platform jako bazę do modernizacji swoich sieci. Dzięki niej mogą wdrażać rozliczne funkcje sieciowe — zarówno VNF-y, jak i CNF-y – a także oprogramowanie firm trzecich w obrębie rdzenia, sieci RAN i brzegu” – powiedział „Współpraca z HCL przyspieszy działania modernizacyjne dostawców usług, co ostatecznie pozwoli im szybciej zarabiać na usługach. — Sanjay Uppal.

VMware i HCL dopełniają się wzajemnie, a powiązania między obiema firmami są rozległe:

• 8000 specjalistów HCL jest przeszkolonych w zakresie technologii VMware

• 1 800 inżynierów HCL wykorzystuje obecnie technologie VMware w projektach klientów

• 1 600 certyfikatów i akredytacji jest dostępnych dla technologii VMware

Verizon Business rozszerza ofertę usług zarządzanych dzięki współpracy z VMware

Verizon Business dodał VMware do globalnej oferty usług zarządzanych Software-Defined Wide-Area Network (SD-WAN). To rozwiązanie, stworzone z myślą o globalnych przedsiębiorstwach chcących korzystać z chmur obliczeniowych, wzmacnia ekosystem partnerów Verizon w dostarczaniu zarządzanych usług SD-WAN w ramach strategii Network as a Service (NaaS).

„W ciągu ostatnich 2 lat zaobserwowaliśmy powszechne stosowanie SD-WAN na brzegu sieci WAN” – powiedział Massimo Peselli, Senior Vice President, Global Enterprise, Verizon Business. „Nowe rozwiązanie VMware w zakresie usług zarządzanych poszerza możliwości klientów wymagających wydajności na brzegu sieci WAN i jest kolejnym przykładem współpracy Verizon Business z najnowocześniejszymi firmami w celu wsparcia potrzeb naszych klientów w zakresie transformacji.”

W miarę jak użytkownicy i aplikacje stają się coraz bardziej rozproszone, sieć rozległa (WAN) może być trudna do wdrożenia i mało elastyczna. Usługi zarządzane Verizon są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów korporacyjnych. Managed SD-WAN jest przeznaczone dla przedsiębiorstw, które stawiają na chmurę obliczeniową.

Rozwiązanie pozwala na sprawne łączenie z aplikacjami w wielu infrastrukturach, oferując użytkownikom płynne doświadczenie niezależnie od urządzenia i rodzaju transmisji. Zapewnia efektywne wykorzystanie pasma, co pozwala kontrolować koszty, przyspiesza wdrożenie, upraszcza operacje, poprawia wydajność, a także jest elastyczne i rozszerzalne – co zwiększa sprawność biznesową i umożliwia obsługę dużych klientów.

VMware SD-WAN, część VMware SASE, opiera się na wykorzystaniu chmury jako podstawowego zasobu dla potrzeb klienta, a struktura rozwiązania obejmuje trzy podstawowe komponenty:

• Scentralizowana orkiestracja SD-WAN: VMware Orchestrator to platforma orkiestracji, która oferuje scentralizowaną politykę, monitorowanie, raportowanie i analitykę za pośrednictwem Verizon Enterprise Center.
• Bramki SD-WAN z kontrolerami: VMware Gateways to punkty obecności (PoP) rozmieszczone na całym świecie, które umożliwiają urządzeniom brzegowym klienta optymalizację opóźnień dla ruchu w płaszczyźnie zarządzania i sterowania.
• VMware SD-WAN Edge: Verizon wdraża urządzenia VMware Edge w siedzibie klienta, a następnie programuje orkiestratory za pomocą reguł, które mają być przekazywane do urządzeń brzegowych w celu ułatwienia routingu aplikacji SD-WAN.

Craig Connors, wiceprezes i dyrektor generalny działu SASE w VMware, powiedział: „Następna generacja nowoczesnych aplikacji będzie działać na brzegu sieci, a przedsiębiorstwa muszą zmodernizować swoją sieć bazową, aby móc je obsługiwać. VMware SD-WAN, część naszej szerszej platformy SASE, zapewnia niezawodne i bezpieczne połączenie między siecią korporacyjną a nowoczesnymi aplikacjami, co ostatecznie poprawia komfort pracy użytkowników końcowych. Dodając to rozwiązanie do swojej oferty SD-WAN, Verizon optymalizuje proces przechodzenia swoich klientów korporacyjnych na sieć brzegową.”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments