3LP złożyła pod koniec października br. prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z zamiarem przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji (IPO) i dopuszczenia oraz wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW).

3LP S.A. planuje przeprowadzenie oferty i debiut na GPW w I kwartale 2022 roku. Środki pozyskane z oferty publicznej zostaną przeznaczone na dalszy dynamiczny rozwój Spółki, m.in. na automatyzację procesów w nowej hali w Siechnicach k. Wrocławia, rozwój zarządzanej powierzchni magazynowej oraz inwestycje w zrównoważony rozwój firmy zgodnie z przyjętą strategią ESG, w tym w energetykę odnawialną. Planowane IPO obejmować będzie tylko nową emisję akcji.

3LP specjalizuje się w świadczeniu zautomatyzowanych usług logistycznych podmiotom z branży e-commerce i zapewnia ekspresowe dostawy nie tylko na terenie Polski, lecz także całej Europy. Szybki rozwój Spółki jest również możliwy dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku e-commerce wspieranym dodatkowo przez trwający trend migracji dojrzałych podmiotów do kanału online. Najważniejszymi klientami 3LP S.A. są TIM S.A., IKEA oraz Oponeo.pl. Spółka zarządza centrami logistycznymi o łącznej powierzchni 81,5 tys. m2, zlokalizowanymi w Siechnicach, Wojkowicach oraz Krajkowie (na południowy wschód od Wrocławia). Spółka 3LP S.A. została zawiązana w marcu 2016 roku. Od początku jedynym akcjonariuszem Spółki jest spółka TIM S.A. notowana na GPW od 1998 roku.

3LP dostarcza kompleksowe rozwiązania logistyczne end-to-end średnim i dużym przedsiębiorstwom wspierając ich rozwój i ekspansję w kanale e-commerce. Spółka przejmuje całościową obsługę zamówień od klienta: od magazynowania, przez pakowanie i wysyłkę, aż po obsługę zwrotów i reklamacji, działając w oparciu o zarządzane powierzchnie magazynowe, systemy zarządzania i systemy informatyczne oraz zasoby ludzkie.  Działamy w modelu „asset light” – nie ponosimy wydatków na budowę magazynów, a możemy skupić się na ich wyposażeniu w najbardziej nowoczesną automatykę zwiększającą wydajność procesów logistycznych, umożliwiających dynamiczne skalowanie operacyjne, dostosowywanie działalności do panujących warunków rynkowych i zwiększanie efektywności. W trakcie pandemii udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie skokowo zwiększać skalę prowadzonej działalności przy zachowaniu wysokiego poziomu efektywności operacyjnej, co przekłada się na szybki wzrost liczby realizowanych przesyłek. Warto dodać, że automatyka w naszych centrach logistycznych jest uniwersalna i może być stosowana do obsługi podmiotów działających w różnych branżach. – mówi Maciej Posadzy, Prezes Zarządu 3LP S.A.

W 2020 roku 3LP S.A. przygotowała i wysłała 4,51 mln przesyłek, co stanowiło wzrost o ponad 44% w porównaniu do roku 2019, kiedy zrealizowanych zostało 3,12 mln przesyłek. W I półroczu 2021 liczba zrealizowanych przesyłek wyniosła już 2,66 mln.

Przychody 3LP S.A w 2020 roku wyniosły 114,7 mln zł (+32,5% w porównaniu do roku 2019), natomiast w I półroczu 2021 osiągnęły poziom 70,4 mln zł (+34,5% r/r).
W skład zarządu 3LP S.A. wchodzą Maciej Posadzy oraz Damian Krzympiec. Maciej Posadzy jest związany z Grupą Kapitałową TIM od czerwca 2000 r., a ze Spółką 3LP S.A. od początku jej istnienia jako Prezes Zarządu. Damian Krzympiec jest związany z Grupą Kapitałową TIM od kwietnia 2000 r., a ze Spółką 3LP S.A. również związany jest od początku jej istnienia jako Członek Zarządu.

Doradcami Spółki w procesie IPO są: Trigon Dom Maklerski jako Menedżer Oferty, cc group jako doradca Zarządu i doradca w zakresie relacji inwestorskich i public relations oraz act BSWW legal & tax jako Doradca Prawny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments