Scaleway, wiodący dostawca usług wielochmurowych dla start-upów i programistów, zaprezentował dziś w szerokim dostępie Kubernetes Kosmos, pierwszy w swoim rodzaju silnik Kubernetes zarządzany multicloudowo.

Dzięki tej premierze Scaleway kontynuuje wprowadzanie zmian w świecie kontenerów, wzbogacając swój ekosystem PaaS o nowe rozwiązania klasy podstawowej oraz systemy wysokiej wydajności. Dzięki Kubernetes Kosmos programiści mogą od teraz dołączać węzły do dowolnego dostawcy chmury lub do zasobu lokalnego, niezależnie od tego, czy inni dostawcy oferują zarządzane rozwiązanie Kubernetes. Ze stałą ceną 99 € miesięcznie za klaster, niezależnie od liczby węzłów.

Dzięki Kubernetes Kapsule, zarządzanemu silnikowi Kubernetes, Scaleway szybko staje się znaną marką w społeczności Kubernetes — ponad 1300 podmiotów wdraża już Kubernetes w ponad jednej trzeciej części całkowitej infrastruktury Scaleway. Dzięki Kubernetes Kosmos, programiści Kubernetes mogą rozszerzyć Kubernetes Kapsule poza infrastrukturę obliczeniową na dowolnym sprzęcie — instancjach od dowolnego dostawcy, produktach Bare Metal, maszynach kolokowanych lub ich osobistej infrastrukturze.

Norma dla użytkowników chmury

Ponieważ wdrażanie chmury publicznej przyspiesza, coraz więcej firm stosuje strategie multicloudowe. Mimo że takie podejście staje się normą w architekturze rozwiązań natywnych dla chmury, oferującej elastyczność wyboru najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla każdej konkretnej potrzeby, nie wszyscy dostawcy usług w chmurze akceptują tę ewolucję, coraz mocniej skłaniając się ku strategii uzależnienia od dostawcy.

Podczas gdy większość dostawców chce trzymać swoich klientów w hybrydowym modelu chmury, w którym są oni zamknięci u jednego dostawcy i w lokalnej infrastrukturze, rozwiązanie Scaleway ma na celu ułatwienie przejścia na prawdziwą strategię wielochmurową, wykraczającą poza zwykłe wykorzystanie infrastruktury od wielu dostawców chmury do wykorzystania odpowiedniej infrastruktury i modelu cenowego dla każdego obciążenia.

Do tej pory adaptowanie wielochmurowości wynikało z oportunizmu – pobierania infrastruktury od jednego dostawcy, takiej, której nie miał inny, lub w miejscu, w którym nie było drugiego. Dzięki naszemu rozwiązaniu ułatwiamy przejście na prawdziwą strategię wielochmurową, wykorzystując ten sam Kubernetes, którego programiści chwalili za łatwość obsługi i wydajność. — twierdzi Yann Lechelle, CEO Scaleway.

Pierwszy tego rodzaju silnik Kubernetes zarządzany w wielu chmurach

Kubernetes Kosmos to unikalny sposób na zaangażowanie prawdziwej strategii wielochmurowej z Kubernetes zarządzanymi w zasobach dostawców chmury. Startupy i programiści mogą teraz uprościć swój proces za pomocą jednej płaszczyzny zarządzającej, zamiast zarządzać wieloma klastrami u różnych dostawców chmury. Za stałą cenę za klaster w wysokości 99 EUR miesięcznie, niezależnie od liczby węzłów, klienci Scaleway mogą podłączać węzły zewnętrzne hostowane w dowolnym miejscu i zarządzać nimi z poziomu renomowanej płaszczyzny sterowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments