Colt Technology Services udostępnił nowe usługi 400GE Wave i Private Wave, stając się pierwszym operatorem telekomunikacyjnym, zarówno w Europie, jak i w regionie Azji i Pacyfiku, oferującym klientom dostęp do tej technologii.

Oparta na kompleksowej technologii światłowodowej Ciena WaveLogic 5 Extreme (WL5e), usługa 400GE wykorzystuje portfolio Colta z szerokopasmowymi łączami wysokiej przepustowości, dostarczanych w sieci IQ Network, obejmujące Wave, Spectrum i Private Wave, aby zapewnić nową generację usług i niezrównane wrażenia użytkownika końcowego w całkowicie programowalnej sieci.

Jako pierwsi komercyjnie dostarczamy 400GE w Europie i regionie Azji i Pacyfiku. Tym samym kontynuujemy systematyczne i strategiczne inwestycje w celu wzmacniania innowacji IQ Network, wprowadzając we współpracy z Ciena skalowalną i zrównoważoną technologię sieci światłowodowych nowej generacji. – podkreślił Vivek Gaur, wiceprezes ds. inżynierii sieci w Colt

Colt będzie wykorzystywał platformę Waveserver 5 od Ciena, opartą na technologii WL5e 800G, aby zapewnić wydajne połączenia 400GE pomiędzy lokalizacjami IQ Network, co pozwoli sprostać najwyższym wymaganiom klientów w zakresie przepustowości.

W erze cyfrowej, użytkownicy końcowi oczekują wysokiej jakości i innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Technologia WaveLogic nadal przesuwa granice i daje innowacyjnym dostawcom, takim jak Colt, możliwość budowania swojej sieci, pozwalającej dostosowywać się i spełniać wymagania dotyczące łączności w przedsiębiorstwie, które napędzają transformacje cyfrowe na całym świecie. – powiedział Jamie Jefferies, wiceprezes Ciena i dyrektor generalny ds. międzynarodowych.

Od momentu uruchomienia swojej sieci IQ Network w 2016 roku, Colt kontynuuje wprowadzanie innowacji w sieciach światłowodowych, realizując obszerny program inwestycji, testowania i wdrażania najnowocześniejszych technologii. Obecnie Colt IQ Network obejmuje ponad 29 000 budynków z dostępem do własnej infrastruktury sieciowej i ponad 900 centrów danych, co czyni sieć prawdziwie globalną, napędzającą aktualne szybkie i ciągłe transformacje cyfrowe.

W raporcie Magic Quadrant Gartner 2021 Colt został uznany za Wizjonera usług sieciowych, otrzymał również nagrodę Frost & Sullivan 2021 European Customer Value Leadership Award. Ostatnie wyniki Net Promotor Score (NPS) firmy odzwierciedlają wysoką motywację pracowników firmy, a wg listy Diversity Leaders opracowanej przez Financial Times, Colt jest numerem jeden w branży telekomunikacyjnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments