Billennium, polska spółka IT tworząca rozwiązania dla biznesu, rozszerza swoje kompetencje w obszarze chmury obliczeniowej. We wrześniu 2021 roku firma dołączyła do sieci AWS Partner Network (APN) i otrzymała status AWS Select Tier.

Zespół DevOps AWS w Billennium liczy już 25 konsultantów i w ostatnich 4 latach wziął udział w przeszło 30 projektach z tego obszaru. Billennium planuje dalszy rozwój w sieci partnerskiej giganta technologicznego z Seattle, aby w przyszłości zostać liderem rozwiązań chmurowych w Polsce.

Zespół DevOps AWS powstał w Billennium w 2018 roku, a dziś liczy już ponad 25 osób, pochodzących z Polski, Rumunii, Indii i Malezji. Konsultanci spółki posiadają 24 certyfikaty AWS Certified, w tym m.in. SysOps Administrator – Associate​, Solutions Architect – Associate, DevOps Engineer – professional, Developer – Associate​ czy Cloud Practitioner​. Od momentu powstania, zespół wziął udział w blisko 30 projektach, m.in. w ramach serwisu DevOps przy projektach end-to-end, gdzie dostarczył gotowe rozwiązanie. Pojedynczy specjaliści Billenium byli także zaangażowani w doradztwo biznesowe i techniczne dla klientów firmy.

Głównym celem udziału w globalnym programie partnerskim APN jest pozyskanie nowych kontraktów biznesowych na tworzenie rozwiązań w oparciu o AWS, dalsze poszerzenie umiejętności technicznych oraz pozyskanie nowych osób do współpracy, które chcą się rozwijać w ramach specjalizacji AWS i DevOps. W planach na następne lata spółka wymienia: uzyskanie poziomu AWS Advanced i AWS Premier, które będą równoznaczne z poszerzeniem kompetencji i pozwolą czerpać jeszcze więcej korzyści biznesowych. Celem nadrzędnym spółki jest zostanie liderem rozwiązań chmurowych w Polsce. Billennium posiada obecnie status Advanced Specialization w zakresie migracji i modernizacji aplikacji do chmury Azure, a także tytuł partnera roku Microsoft w Polsce.

Od ponad 4 lat intensywnie budujemy nasze kompetencje w obszarze chmury AWS. W swoim portfolio mamy już zrealizowanych kilkanaście projektów. Priorytetem jest dla nas rozwój w tym obszarze, dlatego inwestujemy znaczne środki i czas w poszerzenie umiejętności i certyfikację naszych pracowników. Status AWS Select Tier jest oficjalnym potwierdzeniem naszej specjalizacji w tych technologiach. Jestem pewna, że pozytywnie wpłynie to na wzrost biznesu Billennium oraz ułatwi nam rekrutacje nowych konsultantów, którzy chcą pracować w obszarze AWS i DevOps. Obecnie znalezienie tego typu specjalistów jest sporym wyzwaniem. W związku z tym uruchomiliśmy DevOps Akademię, w której sami kształcimy naszych przyszłych konsultantów pod kątem udziału w konkretnych projektach dla naszych klientów – komentuje Agnieszka Paradzińska, Delivery & Competence Center Manager w Billennium, odpowiedzialna za obszar DevOps&Cloud.

DevOps Akademia – kuźnia przyszłych specjalistów

Akademia DevOps powstała w kwietniu 2021 roku, a jej program składa się z 10 modułów, realizowanych przez 6 miesięcy. W ramach zajęć, przyszli konsultanci uczą się pod okiem 5 certyfikowanych, doświadczonych trenerów, nie tylko tego, jak pracować w metodologii i korzystać z zestawu najpopularniejszych narzędzi DevOps, ale też poznają najlepsze praktyki projektowe. Ważnym aspektem, którym kierują się trenerzy podczas kursu jest też zmiana sposobu myślenia i nawyków uczestników, zgodnych ze specyfiką pracy DevOps – automatyzacją, współpracą czy skróceniem czasu i kosztów realizacji projektu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments