Play uruchomił do końca I półrocza bieżącego roku łącznie niemal 2,6 tys. nadajników działających w technologii 5G, obejmując zasięgiem ponad 700 miejscowości i 35% populacji, podał operator.

Play od początku pandemii uruchomił 1150 nadajników. […] Jeszcze szybciej idzie rozbudowa sieci 5G Play. Do końca lipca uruchomiliśmy 2576 nadajników działających w tej technologii, obejmując zasięgiem ponad 700 miejscowości i 35% populacji. To sprawia, że mamy największą sieć 5G w Polsce. Dzięki współpracy z dostawcami sprzętu, m.in. firmami Huawei i Ericsson, wykorzystujemy do tego aktualnie posiadane pasmo 2100 MHz” – podał operator w raporcie „Co zmienił COVID? Play i klienci podczas pandemii”.

Na dłuższą metę rozwój 5G w kraju będzie jednak blokowany przez niedobór dostępnego pasma radiowego. Wciąż – podobnie jak pozostali operatorzy – oczekujemy na uruchomienie państwowego przetargu na nowe częstotliwości dla 5G (tzw. pasmo C 3,4-3,8 GHz)” – zaznaczono w raporcie.

Play od początku pandemii uruchomił 1150 nadajników, a do końca roku chce mieć łącznie 9700 stacji we własnej sieci, poinformował członek zarządu, Chief Technical Officer Play Michał Ziółkowski. Z kolei w I kw. przyszłego roku sieć własna Play osiągnie liczbę 10 tys. nadajników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments