Colt Technology Services zapewni łączność z Cboe Europe Derivatives (CEDX) za pośrednictwem ekstranetu finansowego Colt, Colt PrizmNet. Na możliwości szybkiego połączenia o niskim opóźnieniu z nową Ogólnoeuropejską Giełdą Instrumentów Pochodnych skorzystają klienci rynku kapitałowego.

Deterministyczna sieć Colt PrizmNet o małych opóźnieniach i bardzo wysokim SLA gwarantuje, że łączność z CEDX może zostać uruchomiona szybko i działać wydajnie dla obecnych i nowych klientów PrizmNet. Skróci to czas wprowadzania produktów na rynek i zmniejszy ryzyko opóźnień i utraconych transakcji dla klientów szukających dostępu do nowej giełdy.

Nowy rynek zmieni sposób obrotu europejskimi instrumentami pochodnymi, zwiększając płynność. Pozytywnie też wpłynie na wskaźnik cen oraz zapewni holistyczną strukturę rynku. – powiedział Matthew Reinholds, Segment Sales Director w Colt.

CEDX pozwoli klientom handlować różnymi europejskimi i paneuropejskimi kontraktami terminowymi i opcjami na indeksy akcji w ramach jednej giełdy, o ujednoliconych standardach zawieranych kontraktów i rozliczanymi w EuroCCP, ogólnoeuropejskiej izbie rozliczeniowej Cboe. Opierając się na udanych rozwiązaniach handlowych Cboe zastosowanych w USA, ma w planach rozwój całego rynku instrumentów pochodnych w Europie. Ponadto ma na celu stworzenie nowych możliwości i poziomu efektywności dla uczestników rynku w zakresie wyrażania swoich poglądów i zarządzania ich ekspozycją na rynek akcji. Klienci będą mogli uzyskać dostęp do CEDX od 6 września.

Dzięki łączności od Colt klienci uzyskają dostęp do korzyści płynących z nowoczesnego i przejrzystego, ogólnoeuropejskiego rynku instrumentów pochodnych. – podkreślił Stephen Dorrian, Senior Director, Head of European Market Data w Cboe Europe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments