Irina Nicoleta Scarlat będzie pierwszą CGO Bitpandy – europejskiej cyfrowej platformy inwestycyjnej, austriackiego jednorożca. W ramach tej nowo utworzonej funkcji, Irina będzie odpowiedzialna za zarządzanie rozwojem biznesu i planami ekspansji Bitpandy. Będzie nadzorować kompleksowo strategię rozwoju firmy, współpracując z wieloma zespołami w różnych lokalizacjach, w celu identyfikacji nowych możliwości, dających Bitpandzie potencjał do kontynuowania na obecnym, dynamicznym poziomie, globalnego rozwoju.

Irina wnosi do Bitpandy ponad 10 lat doświadczenia w branży tech. Jej ostatnią rolą było stanowisko Global Head of Growth w Revolut. Do neobanku dołączyła w 2018 roku. Początkowo była odpowiedzialna za rozwój biznesu na lokalnym rynku w Rumunii, zwiększając tam bazę klientów Revolut z 20 tys. do około 1,5 mln. Następnie kierowała zespołami rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej, a później działem Global Growth, odgrywając kluczową rolę we wzroście firmy, która w tym czasie zwiększyła bazę użytkowników z 1 do 15 mln.

Przed dołączeniem do Revoluta, Irina zbudowała i kierowała działem marketingu Ubera w Rumunii, kształtując lokalną strategię i zarządzając kluczowymi projektami i inicjatywami tym w regionie. W tym czasie Uber osiągnął poziom 1 mln użytkowników i rozszerzył działalność na tym lokalnym rynku do trzech miast.

Irina ma potwierdzone wynikami doświadczenie w szybkim skalowaniu podmiotów z branży fintech na nowych rynkach. W Bitpanda mamy ambitne plany rozwoju i jesteśmy pewni, że wraz z nową CGO nie tylko zdywersyfikujemy nasze działania na nowych rynkach, ale także przyspieszymy rozwój istniejących operacji. Wierzę, że wyjątkowe doświadczenie Iriny na szybko rozwijających się rynkach, w połączeniu z ambicją i globalnym nastawieniem pomoże nam przybliżyć świat inwestowania każdemu, wszędzie. – skomentował nominację Eric Demuth, CEO Bitpanda.

Irina Nicoleta Scarlat będzie pierwszą CGO Bitpandy

Europa pozostaje w tyle za rynkami USA i Azji, jeśli chodzi o wiedzę na temat inwestowania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości, które mają na wyciągnięcie ręki. Mocno wierzę w misję Bitpandy, która chce to zmienić, oferując ludziom natychmiastowy dostęp do produktów finansowych, jak również zasoby, których potrzebują, aby je właściwie zrozumieć. Dodatkowo Bitpanda jest firmą o wyjątkowej kulturze, równoważącej hiper-wzrost z troską o swoje zespoły, co natychmiast wyczułam, rozmawiając zarówno z założycielami, jak i zespołem zarządzającym. Jestem zachwycona, że dołączam do tej niesamowitej firmy i jestem pewna, że razem rozwiniemy Bitpandę w platformę inwestycyjną numer jeden w Europie i poza nią – skomentowała Irina Nicoleta Scarlat, CGO Bitpanda.

Irina dołącza do Bitpandy z zadaniem dalszego rozwoju naszego biznesu w Europie. Jej pojawienie się w zespole zarządczym potwierdza jakość przywództwa w firmie, która znajduje się w fazie hiper wzrostu. Cieszę się na współpracę z Iriną, z myślą o ekspansji Bitpandy w Polsce i szerzej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla Bitpandy, nie tylko jeśli chodzi o klientów detalicznych, ale przede wszystkim jeśli chodzi o zespół, ze względu na tworzone w Krakowie pierwsze globalne centrum technologii i innowacji. – skomentował nominację Krzysztof Raś, Dyrektor Zarządzający Bitpanda w Polsce.

W tym roku Bitpanda ma już za sobą kilka istotnych kamieni milowych w swoich rozwoju. Baza klientów platformy osiągnęła liczbę 2,7 miliona użytkowników, a zespół rozszerzył się do ponad 500 pracowników. Fintech zamknął w lutym jedną z największych rund Serii B w Europie (z dodatkowym rozszerzeniem w maju). Wcześniej, w 2020 roku Bitpanda otworzyła biura we Francji, Hiszpanii, Turcji i Włoszech, a także Centrum Innowacji i Technologii w Krakowie.

Zespół centrum to dziś 30 osób, do końca roku Bitpanda chce zatrudniać tu 100 inżynierów. Cyfrowa platforma inwestycyjna zamierza teraz rozszerzyć działalność na nowe rynki europejskie, planując otwarcie centrum technologicznego i biura w Barcelonie, a także przyszłych centrów talentów w Londynie, Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Stambule.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments