Lenovo rozszerza ofertę o akcesoria z nowej linii Lenovo Go ogłoszonej w zeszłym miesiącu. Szeroka gama akcesoriów do komputerów PC została opracowana w odpowiedzi na typowe problemy związane z wydajnością, takie jak konieczność wykonywania wielu zadań na kilku urządzeniach jednocześnie, rozładowanie baterii w podróży czy frustrująco niska jakość dźwięku podczas wideokonferencji. Produkty Lenovo Go zaprojektowano, by inspirować i wspierać użytkowników w nowym świecie pracy w trybie hybrydowym. W kompleksowej ofercie znajdują się urządzenia wejścia oraz rozwiązania w zakresie zasilania i audio, które podniosą wydajność i komfort pracy.

Zaprezentowana w zeszłym miesiącu mysz bezprzewodowa Lenovo Go Multi-Device to doskonały wybór dla użytkowników, którzy pracują wielozadaniowo i często przełączają się między urządzeniami. Bluetooth 5.0 umożliwia wygodne połączenie myszy z funkcją Microsoft Swift Pair w systemie Windows 10. Można w ten sposób dodać do trzech obsługiwanych urządzeń i bez wysiłku przełączać się między nimi za pomocą jednego przycisku. Profesjonalistom, którzy stale przemieszczają się między pracą z domu a biurem, z pewnością przypadnie do gustu ładowarka bezprzewodowa Lenovo Go z wtyczką USB-C®. Urządzenie wykorzystuje wyjątkową technologię Power-by-Contact (PbC), dzięki której może bezprzewodowo ładować typowe laptopy 13’’ i 14’’.

Nowe akcesoria od Lenovo

Wystarczy podłączyć matę do zasilacza o mocy 45–65 W, a odbiornik do złącza USB-C w laptopie. Upowszechnienie się oprogramowania do współpracy oznacza, że coraz więcej godzin spędzamy w zestawach słuchawkowych, które często nie są zoptymalizowane pod kątem współczesnych platform komunikacji zunifikowanej. Z pomocą przychodzi tu przewodowy zestaw głośnomówiący Lenovo Go, który w przeciwieństwie do zestawów słuchawkowych nie naciska na uszy, a jednocześnie zapewnia elastyczność użytkowania i doskonałą jakość dźwięku. Zestaw idealnie sprawdzi się w domowym biurze lub firmowym pokoju spotkań – obsługuje Microsoft Teams i zawiera dwa mikrofony dookólne do kształtowania wiązki i odbioru w polu dalekim, które poprawiają czystość głosu.

Akcesoria Lenovo Go, zaprojektowane są z myślą o pracownikach zdalnych i z uwzględnieniem opinii konsumentów, pomagają użytkownikom wykorzystać potencjał, zmniejszając bariery technologiczne, stojące na drodze do wydajności. W ofercie znajdzie się zestaw akcesoriów, które pozwolą stawić czoła najczęstszym wyzwaniom związanym z pracą w trybie hybrydowym:

Zasilanie

Niebezpieczeństwo rozładowania baterii to powszechny problem, przed którym każdego dnia stają pracownicy mobilni. Z pomocą przychodzą tu przewodowe i bezprzewodowe akcesoria Lenovo Go do ładowania baterii. Do ogłoszonego w zeszłym miesiącu powerbanku do laptopa Lenovo Go z wtyczką USB-C dołącza teraz ładowarka bezprzewodowa Lenovo Go z wtyczką USB-C. Bezprzewodowa ładowarka eliminuje konieczność odłączania i ponownego podłączania przewodu zasilającego, zapewniając tym samym swobodę częstego przemieszczania się między biurem a innymi miejscami.

Urządzenie umożliwia ładowanie notebooków 13’’ i 14’’ o mocy do 65 W, a jego działanie opiera się na opatentowanej technologii Power by Contact opracowanej przez firmę Energysquare. Ostatnią nowością wśród urządzeń do zasilania jest bezprzewodowy przenośny powerbank Lenovo Go. Jego pojemność 10 000 mAh oznacza, że użytkownik może jednocześnie ładować urządzenia do mocy 30 W – jedno w bezprzewodowym standardzie sieć Qi, a dwa przez USB-C. Brak konieczności używania wielu różnych kabli i funkcja przekazywania zasilania sprawiają, że powerbank skutecznie zaradzi problemom związanym z żywotnością baterii u pracowników mobilnych.

Urządzenia wejściowe

W odpowiedzi na potrzeby pracowników zdalnych Lenovo Go poszerza swoją ofertę o nowe, ergonomiczne urządzenia wejściowe niezbędne w dynamicznym środowisku pracy. Do zaprezentowanej w zeszłym miesiącu myszy bezprzewodowej Lenovo Go Multi-Device dołączają cztery nowe urządzenia wejściowe. Mysz bezprzewodowa Lenovo Go z wtyczką USB-C zapewnia pełną funkcjonalność, a jednocześnie jest lekka i wygodna w podróży. Akumulator pozwala nawet na trzy miesiącei użytkowania, a precyzyjny niebieski czujnik optyczny umożliwia pracę na niemal każdej powierzchni.

Programowalny przycisk i regulacja czułości DPI dają użytkownikom lepszą kontrolę nad urządzeniem. Wielu pracowników zdalnych korzysta ze swoich komputerów coraz dłużej, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Na szczęście bezprzewodowa mysz pionowa Lenovo Go zapewnia optymalny kąt i krzywiznę trzymania, dzięki czemu dłoń spoczywa w naturalnej pozycji, co zmniejsza nacisk na nadgarstek i przedramię. Urządzenie, wykonane z przyjemnego w dotyku korka pokrytego powłoką UV, jest ponadto łatwe do wytarcia i czyszczenia. Bezprzewodowa mysz optyczna zapewnia precyzyjne wskazywanie z dokładnością do 2400 punktów na cal (DPI) i ma sześć programowalnych przycisków do konfiguracji wedle potrzeb użytkownika.

Również w przypadku projektu bezprzewodowej klawiatury dwuczęściowej Lenovo Go inspiracją był naturalny kształt ludzkiego ciała. Klawisze są niezwykle responsywne, a kąt nachylenia między obiema częściami klawiatury i odchylenie przycisków w stronę przeciwną do użytkownika zmniejszają nacisk na nadgarstki. Podkładka pod nadgarstki, podobnie jak powierzchnia ergonomicznej myszy, została wykonana z korka z powłoką UV. Do kompletu dostępna jest również przenośna bezprzewodowa klawiatura numeryczna Lenovo Go, idealna dla osób pracujących z dużą ilością danych liczbowych czy arkuszami kalkulacyjnymi.

Dźwięk

Zestaw głośnomówiący Lenovo Go, obsługujący aplikację Microsoft Teams, uwalnia uszy od konieczności długiego noszenia zestawu słuchawkowego, jednak otwarte biura, miejsca publiczne i praca z domu nie zawsze pozwalają na korzystanie z głośników. W związku z tym w ofercie Lenovo Go znajdzie się szeroki wybór zestawów słuchawkowych i słuchawek, które odpowiadają na różne potrzeby związane z uczestnictwem w spotkaniach i wideokonferencjach. Wyjątkową jakość dźwięku zapewnią dwa zestawy słuchawkowe ANC Lenovo Go – przewodowy i bezprzewodowy.

Pierwszy podłączany jest za pomocą kabla USB typu C lub A, a drugi obsługuje podwójną łączność Bluetooth, która umożliwia jednoczesne sparowanie z dwoma urządzeniami i łatwe podłączenie za pomocą aplikacji Swift Pair w systemie Windows 10. Wersję bezprzewodową można również podłączyć kablem USB-C i ładować baterię w czasie użytkowania. Oba zestawy słuchawkowe obsługują Microsoft Teams i zapewniają zaawansowaną aktywną redukcję szumów oraz możliwość dostosowania ustawień dźwięku za pomocą oprogramowania.

Słuchawki douszne ANC Lenovo Go charakteryzują się taką samą wysoką jakością dźwięku z aktywną redukcją szumów i niezrównaną mobilnością, a użytkownicy za pomocą jednego przycisku mogą przełączyć się na tryb Talk Through, pozwalający usłyszeć dźwięki otoczenia. Słuchawki zaprojektowano w taki sposób, by umożliwić współpracę z każdym urządzeniem obsługującym USB-C. Na kablu znajdują się przyciski do szybkiego sterowania odtwarzaniem i połączeniami, a trzy rozmiary silikonowych końcówek pozwalają precyzyjnie dopasować słuchawki do ucha.

Lenovo Go Central

Zarządzanie spersonalizowanymi ustawieniami może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli wymaga otwierania wielu aplikacji w celu dostosowania różnych parametrów. Oprogramowanie Lenovo Go Central pomaga użytkownikom w korzystaniu z kompatybilnych akcesoriów za pomocą jednej aplikacji. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi można łatwo dostosować ustawienia myszy lub zmienić konfigurację audio w zestawie słuchawkowym. Dalekie podróże czy nawet dojazdy między domem a biurem z potrzebnymi często akcesoriami również mogą być frustrującym doświadczeniem.

Wrzucenie smartfona, zestawu słuchawkowego, myszy czy powerbanku do torby razem z laptopem może skończyć się uszkodzeniami w postaci porysowanych ekranów, poplątanych kabli lub połamanych przycisków. Na szczęście wszystkie niezbędne akcesoria będą bezpieczne w stylowym Organizer Lenovo Go Tech z formowanymi kompresyjnie przegródkami i suwakami chroniącymi przed zalaniem. Poza osobnymi kieszeniami na mysz, powerbank, słuchawki i kabel zasilający, organizer zawiera również miejsce na smartfon i długopisy, dzięki czemu wszystkie akcesoria będą na swoim miejscu i łatwo dostępne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments