Esri Polska, wyłączny dystrybutor rozwiązań GIS Esri Inc. w Polsce oraz firma doradcza w obszarze wykorzystania danych przestrzennych w organizacjach ma nową Dyrektor Zarządzającą. Esri Polska pod nowym kierownictwem ma jeszcze mocniej koncentrować się na rozwoju kompetencji doradczych, umocnić pozycję lidera na rynku rozwiązań systemów informacji geograficznej (GIS) oraz stać się partnerem dla firm w obszarze zielonej transformacji. Firma od lat notuje stały wzrost przychodów i zysku operacyjnego, zatrudnia ponad 100 specjalistów.

Agnieszka ma ponad 20 lat doświadczenia zarówno w rozwoju biznesu, budowaniu wartości spółek jak i wzmacniania skuteczności zespołów. Zajmowała stanowiska Executive w międzynarodowych firmach takich jak E&Y, Andersen Business Consulting, PKP Energetyka, Apator S.A. oraz innogy (obecnie część E.ON).

Objęcie stanowiska Dyrektor Zarządzającej w firmie Esri Polska, to kolejny fascynujący etap w mojej karierze. Kierowanie firmą oferującą światowej klasy technologię, z gronem najlepszych profesjonalistów i olbrzymim potencjałem wzrostu jest niesamowitym wyzwaniem i motywacją. W zalewie technologii i danych obraz jest wart tysiąca słów. Rozwiązanie Esri umożliwia zobrazowanie i interpretację zjawisk biznesowych w prosty i przyjazny sposób, co pozwala klientowi podnieść szybkość i trafność podejmowania decyzji. Mój model działania zakłada dużą koncentrację na rozwiązywaniu potrzeb klientów, poprzez rozwój kompetencji wszystkich pracowników, co w przypadku firmy Esri Polska powinno być czystą przyjemnością, gdyż to właśnie ludzie są najcenniejszą wartością tej firmy. – powiedziała

Agnieszka Nosal, Dyrektor Zarządzająca Esri Polska

Stabilny wzrost i wyjątkowe kompetencje

Esri Polska od lat notuje stały wzrost przychodów i zysku operacyjnego. W trakcie ostatniej dekady firma podwoiła swoje obroty, a zatrudnienie wzrosło do 100 specjalistów, w tym informatyków, analityków i geografów. Za dużą część kontraktów spółki odpowiadają organy administracji centralnej, samorządowej oraz spółki infrastrukturalne, które wykorzystują rozwiązania GIS w praktycznie każdym obszarze działalności. Udział w strukturze przychodów firmy mają też takie sektory jak: transport, środowisko, biznes, edukacja czy obronność.

Przykładowo dzięki wdrożeniu rozwiązań Esri, sieć handlowa zdecydowanie ograniczyła odsetek błędnych decyzji związanych z określaniem najlepszych miejsc pod inwestycje. Dzięki temu zwiększyła ona roczne tempo otwierania nowych lokali aż o 300 proc. (z 500 do 1500).

Esri wspiera zrównoważony rozwój świata a oprogramowanie wykorzystywane jest również w trakcie globalnych kryzysów, takich jak np. pandemia koronawirusa. To na bazie rozwiązania ArcGIS, uniwersytet Johna Hopkinsa opracował pierwszą cyfrową mapę rozprzestrzeniania się choroby i pierwszą oficjalną aplikację monitorującą to zjawisko dla Polski.

Narzędziem, które pozwala w dokładny i przejrzysty sposób zwizualizować występujące na świecie zjawiska i zależności jest Living Atlas of the World. To ciągle rozwijany zbiór gotowych do użycia zasobów geograficznych dostarczanych przez firmę Esri. Obejmuje on zdjęcia, mapy bazowe, dane demograficzne i dotyczące stylu życia, krajobraz, granice i miejsca, dane o transporcie, obserwacje ziemi, systemy miejskie, oceany i mapy historyczne.

Esri stworzyło także aplikację, która pozwala na eksplorację „czerwonej planety” dzięki wykorzystaniu zdjęć i danych przestrzennych pokazujących np. miejsca lądowań wszystkich misji marsjańskich. Rozwiązania Esri mają także ogromne znaczenie w procesie zielonej transformacji, która nie ma racji bytu bez wykorzystania elementu lokalizacji. Mowa tu o wsparciu ścieżki decyzyjnej związanej z wyborem odpowiedniego miejsca pod budowę elektrowni bazujących na odnawialnych źródłach energii czy mapowania obiektów wymagających termomodernizacji – liczba zastosowań jest praktycznie nieograniczona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments