Na Lotnisku Chopina w Warszawie odbyła się prezentacja Airbusa A330, flagowego samolotu w barwach Luke Air, przewoźnika obsługującego Klientów ITAKI. 

„ITAKA nigdy nie bała się ryzyka związanego z wprowadzaniem na polski rynek nowych kierunków – powiedział Prezes Mariusz Jańczukciągle odkrywamy dla Polaków nowe miejsca na całym świecie, w tym także wiele kierunków egzotycznych, z których dużą część sprzedajemy nie tylko w zimie, ale także latem.

Polacy chcą poróżować coraz częściej, coraz dalej – skomentował Wiceprezes Piotr Henicz – a podróże bez przesiadek czy międzylądowań, to coraz częściej wymóg naszych klientów. Liczy się komfort, nie tylko cena. Ten komfort zapewniają właśnie samoloty szerokokadłubowe jak Airbus A330, który na polskim rynku czarterowym jest nowością, bo dotychczas w tej klasie dostępne były tylko Dreamlinery PLL LOT”.

Prezes Luca Patanè podkreślił jesteśmy dumni z naszej współpracy i obsługi Klientów ITAKI z największego portu lotniczego w Polsce”. Wiceprezes Remo Della Porta zadeklarował będziemy kontynuować inwestycje w komfort i niezawodność, zawsze jesteśmy gotowi do podjęcia nowych wyzwań zarówno w Europie jak i na całym świecie, by udostępnić ITACE samoloty dalekiego i średniego zasięgu. Dostrzegamy tendencje wzrostowe polskiego rynku, zarówno dla zorganizowanej turystyki i dostawców usług z nią związanych, jak i portów lotniczych”.

Paweł Siennicki, wiceprezes PPL powiedział: „Lotnisko Chopina otwiera się na nowe egzotyczne kierunki. Cieszymy się, że Klienci ITAKI będą mogli latać z naszego portu również w miejsca, których nie było do tej pory na mapie bezpośrednich destynacji. To kolejne potwierdzenie, że ruch lotniczy powoli wraca do normalności. Jesteśmy pewni, że takich sygnałów będzie więcej”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments