Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej udzielił na rzecz Prodromus sp. z o.o. patentu pt. Stacjonarny robot do rehabilitacji kończyn dolnych. Spółka kontynuuje proces poszerzania ochrony patentowej na innych rynkach.

Prodrobot Magna, przeznaczony do terapii pacjentów dorosłych, to najnowsza innowacja
krakowskiej spółki med-techowej Prodromus. Otrzymanie ochrony patentowej to potwierdzenie innowacyjności rozwiązań i ich unikalności. W praktyce oznacza także prawne zastrzeżenie, że nie będą mogły być kopiowane i wykorzystywane przez inne podmioty na rynkach objętych ochroną.

Otrzymanie ochrony patentowej ogromnie nas cieszy, bo to kolejny krok, który zbliża nasz
produkt do wejścia na rynek. Uzyskanie patentu to dwie duże zalety: mamy ‘polisę’ na to, że nikt nie będzie legalnie mógł kopiować naszych rozwiązań, a więc będziemy mieć przewagę technologiczną nad konkurencją na rynkach, na których tą ochronę zapewnimy. Drugi walor, to potwierdzenie przez niezależną instytucję – Urząd Patentowy, że rozwiązanie jest nowatorskie i dotychczas nieznane – zapewnia Bartłomiej Wielogórski, Prezes Zarządu Prodromus.

Spółka kontynuuje rozwijanie autorskiej technologii znanej z Prodrobota – trenażera chodu dla dzieci. Udoskonalany od dekady produkt funkcjonuje na rynkach europejskich i azjatyckich oraz jest w trakcie procesu rejestracji w USA. Oba roboty rozbudowane są o nowe funkcje i nowe rewolucyjne autorskie zastrzeżenia patentowe.

Wierzymy, że urządzenie może być ogromnym wsparciem w terapii dysfunkcji chodu pacjentów dorosłych i znacznie usprawni pracę fizjoterapeutów i rehabilitantów. Obserwujemy trendy w digitalizowaniu i robotyzowaniu się terapii oraz słuchamy, jakie potrzeby mają pacjenci i środowisko medyczne. Oprócz nowych rozwiązań konstrukcyjnych, robot będzie wyposażony w gry i wizualizacje VR, które uatrakcyjnią często długą i mozolną rehabilitację – dodaje Grzegorz Piątek, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju.

Prodrobot Magna zostanie wprowadzony do oferty komercyjnej spółki w 2021 roku. Trwają prace przygotowawcze do uruchomienia badań certyfikacyjnych i rejestracji. Prodromus planuje wejście na nowe, perspektywiczne rynki – zidentyfikowane zostały kraje, których wyzwaniem demograficznym i społecznym będzie zapewnienie opieki rehabilitacyjnej dla seniorów i osób dorosłych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments