Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy, uruchomiła nowy fundusz Razer Green Fund o wartości 50 mln USD oraz inwestycji w The Nurturing Co. Pte. Ltd. („The Nurturing Co”) – wielokrotnie nagradzany startup zajmujący się zrównoważonymi produktami.

Organizacja jest najbardziej znana ze stworzenia BAMBOOLOO, jednej z pierwszych na świecie marek papieru toaletowego wykonanego z bambusa i niezawierającego plastiku.

W marcu 2021 r. Razer przedstawił 10-letni plan działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach inicjatywy #GoGreenWithRazer, w którym wyszczególniono cztery kluczowe obszary zaangażowania firmy w ochronę przyrody i środowiska, w tym wykorzystanie 100% energii odnawialnej do 2025 r. i osiągnięcie 100% neutralności węglowej do 2030 roku.

W ramach tego 10-letniego planu Razer ogłosił również wiele inicjatyw w ramach Green Community, mających na celu edukację i mobilizowanie graczy z całego świata do walki o ekologiczne cele. W ich skład weszły m.in. niezwykle udana kampania Sneki Snek, we współpracy z Conservation International, mająca na celu ochronę 1 miliona drzew oraz limitowana kolekcja odzieży Kanagawa Wave, wykonana z odzyskanych z morza tworzyw sztucznych.

Pierwszym elementem inicjatywy Green Fund, Razer jest inwestycja, za pośrednictwem zVentures, w The Nurturing Co. Partnerstwo pozwoli BAMBOOLOO (marka papieru toaletowego należąca do The Nurturing Co.) na dostarczanie papieru toaletowego, wykonanego z bambusa, do niektórych ze światowych biura Razera, w tym do nowej siedziby głównej w Azji Południowo-Wschodniej i biura w Malezji.  Akcja jest częścią planu Green Organization, który ma zagwarantować, że wszystkie operacje biurowe Razera będą w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Pulpa bambusowa okazała się być doskonałym, zrównoważonym wyborem jeśli chodzi o produkcję papieru toaletowego. Oprócz samej szybkości rośnięcia bambusa, wytwarzana z niego pulpa wymaga zastosowania o 90% mniej wody i 70% mniej węgla w porównaniu do typowej miazgi drzewnej. Przechodząc na używanie bambusowego papier toaletowego, czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić ponad 30 000 litrów wody w ciągu roku. BAMBOOLOO pomaga konsumentom odejść od produktów papierniczych z pulpy drzewnej, oferując papiery toaletowe na bazie bambusa i inne produkty do pielęgnacji domowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments