Michał Mielcarek, prezes studia game deweloperskiego Draw Distance, zapowiada zmiany w podejściu do relacji inwestorskich oraz kwestii wizerunkowych. Samo wystąpienie prezesa Michała Mielcarka na platformie Twitch jest pierwszą zapowiedzią zmiany, jaką spółka chce wprowadzić w ramach komunikacji zewnętrznej. 

„Zdajemy sobie sprawę, że przez ostatnie kilka miesięcy z naszej strony nie pojawiły się żadne komunikaty, za wyjątkiem jednej krótkiej informacji o umowie z Epic Games Store. Zamierzamy to zmienić, postawić na bardziej otwartą formułę komunikacji” – powiedział Michał Mielcarek. 

Prezes Draw Distance przekazał informację, że do zespołu dołączyła Ola Sondej w roli senior PR & Comms menagera. Studio chce postawić na komunikację wychodzącą bezpośrednio z firmy, dużą transparentność informacji oraz dostępną i czytelną formę przekazu.

Warto dodać, że Aleksandra Sondej to nie jedyna nowa osoba w zespole.

Michał Mielcarek, prezes Draw Distance

„Rok 2019 był dla nas trudnym rokiem. Zespół zmienił się. W szczytowym momencie liczyliśmy około 15 osób, rok zakończyliśmy w składzie 12 osobowym. Rok 2020 przyniósł rozbudowę zespołu. Na dzień dzisiejszy ekipa Draw Distance liczy około 30 osób” – powiedział prezes zarządu, Michał Mielcarek. 

Na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w przeciągu dwóch tygodni Draw Distance zaprezentuje wyniki finansowe. Dodatkowo poznamy szerzej plany studia na najbliższy rok. Zapowiedziane są również kolejne spotkania, dotyczące m.in. zespołu, jasnej i sprecyzowanej wizji działania studia czy podejścia marketingowego spółki.

„Nowa forma komunikacji ma działać obustronnie. Nie tylko my chcielibyśmy komunikować, co dzieje się w firmie, ale również chcielibyśmy poznać potrzeby naszych inwestorów” – stwierdził Michał Mielcarek komentując nowe formy komunikacji.

Również gracze mogą wyciągnąć kilka ciekawych informacji ze spotkania z prezesem Draw Distance. Najnowsza gra studia, Serial Cleaners, będzie zdecydowanie większą grą niż jej poprzedniczka. Tytuł będzie miał zaimplementowane więcej mechanik, poziomy staną się wertykalne, a rozgrywkę przejdziemy czterema różnymi postaciami z których każdą wyposażono w zestaw odmiennych umiejętności.

„Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że nasze produkcje będą pojawiać się multiplatformowo. Docelową platformą jest oczywiście PC. Tutaj warto zaznaczyć, że Serial Cleaners pojawią się zarówno na GOGu i Steamie jak również na Epic Games Store. Potencjał tytułu można pokazywać na kilka sposobów. My widzimy olbrzymi potencjał w zainteresowaniu dystrybutorów naszym tytułem” – powiedział Michał Mielcarek. 

„Zwłaszcza Epic jest wart uwagi. Jest to platforma na którą nie trafiają wszystkie produkcje, więc podpisaną przez nas ostatnio umowę traktujemy jako olbrzymi sukces i wyróżnienie” – dodał prezes Draw Distance. 

Niestety niewiele informacji pojawiło się w kontekście prac nad serialem na motywach Serial Cleanera. Wiemy, że będzie to animacja dedykowana dla dorosłych oraz, że na przełomie kwietnia i maja zakończy się faza pitchowania serialu (prezentacja materiału źródłowego / konceptu dla potencjalnych dystrybutorów i wydawców).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments