Google Cloud i Commerzbank, wiodący niemiecki bank o silnym profilu międzynarodowym, ogłaszają rozszerzenie wzajemnej współpracy i zawarcie pięcioletniego, strategicznego partnerstwa. Z pomocą Google Cloud Commerzbank przeniesie znaczącą liczbę swoich bankowych aplikacji do chmury, co będzie kontynuacją kompleksowej strategii transformacji cyfrowej realizowanej od 2017 roku. Google Cloud wesprze również bank w procesie wdrażania technologii chmurowych i tworzenia nowych rozwiązań dla klientów banku.

Commerzbank w coraz większym stopniu wykorzystuje technologię chmury obliczeniowej, aby szybciej wprowadzać na rynek nowe produkty i ulepszać doświadczenia klientów, a także poprawiać wydajność swoich systemów i obniżać koszty operacyjne. Celem jest przyspieszenie transformacji cyfrowej – do 2024 roku bank chce uruchamiać 85% zdecentralizowanych aplikacji w chmurze.

W naszej nowej ‘Strategii 2024’, filozofia multicloud dalej pełni kluczową rolę. Skorzystamy na ogromnym doświadczeniu Google Cloud w zakresie modernizacji infrastruktury IT, jak również know-how w zakresie analityki danych i uczenia maszynowego, jako firmy będącej jednym z pionierów tej technologii. W miarę jak postępuje nasza migracja do chmury, Google Cloud jest naszym ważnym, strategicznym partnerem” – powiedział Jörg Hessenmüller, Chief Operating Officer (COO) i członek rady dyrektorów zarządzających Commerzbank.

Google Cloud dostarcza Commerzbankowi technologie chmurowe i wiedzę ekspercką od 2017 roku. Dzięki tej nowej, rozszerzonej umowie Google będzie oferować bankowi szerszy zestaw usług na platformie. Zespoły informatyczne Commerzbanku będą mogły  stosować podejście ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD), co umożliwi bardziej płynne wprowadzanie aktualizacji kodu. Oznacza to, że budowanie i utrzymywanie aplikacji będzie szybsze i łatwiejsze, a użytkownicy końcowi będą mieć zapewniony dostęp do najnowocześniejszych aplikacji finansowych.

Klienci Commerzbanku korzystają już z pierwszej aplikacji stworzonej na Google Cloud Platform – „Digitale Kontoanalyse” , która umożliwia:

  • cyfrową analizę konta, pozwalającą na współpracę między bankiem a klientem w szybszym rozpatrywaniu wniosków kredytowych;
  • tworzenie dokładnych bilansów przychodów i wydatków dla każdego konta klienta;
  • lepsze monitorowanie historycznych danych finansowych, dzięki czemu klienci mogą optymalizować swoje wydatki i analizować zachowania finansowe w dłuższym okresie.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Commerzbank nad wsparciem transformacji cyfrowej banku. To partnerstwo oznacza, że Google Cloud nie tylko spełnia wysokie kryteria regulacyjne w sektorze finansowym, ale także współpracuje nad inicjatywami dotyczącymi całego tego sektora, jak np. Collaborative Cloud Audit Group (CCAG), które mają zapewnić transparentne sposoby weryfikowania istotnych elementów spełniania standardów compliance w sektorze usług finansowych” – powiedział Daniel Holz, wiceprezes Google Cloud. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments