Google Cloud i Databricks ogłaszają globalne partnerstwo, dzięki któremu zaawansowane rozwiązania Databricks będą dostępne w infrastrukturze Google Cloud. Przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z Databricks do tworzenia tzw. lakehouse’ów, które umożliwiają wykorzystywanie inżynierii danych, data science, uczenia maszynowego i analityki w globalnej, skalowalnej i elastycznej sieci Google Cloud. 

Dzięki tej współpracy, firmy będą mogły podejmować przemyślane decyzje biznesowe, korzystać z sugestii bazujących na sztucznej inteligencji i przyspieszyć cyfrową transformację poprzez wykorzystanie aplikacji opartych na danych. A to wszystko z zaawansowanym poziomem zabezpieczeń i – wymaganą w branżach ściśle regulowanych – kontrolą ochrony danych.

Databricks będzie zintegrowane z otwartą platformą Google BigQuery, wykorzystując Google Kubernetes Engine (GKE), co umożliwi klientom wdrożenie Databricks w konkretnym środowisku chmurowym. Ścisła integracja pozwoli firmom wykorzystać BigQuery do analityki, znacząco upraszczając i zwiększając zakres inwestycji w dane, tworząc nowe możliwości i modele biznesowe oparte na danych. Integracja ta obejmuje:

Obliczenia i przechowywanie – oparte na Google Kubernetes Engine (GKE) Databricks w Google Cloud to pierwsze w pełni kontenerowe środowisko wykonawcze Databricks w dowolnej chmurze. Korzysta z usług zarządzanych GKE, aby zapewnić przenośność, bezpieczeństwo i skalowalność, którą znają i lubią programiści. Dostęp do GCS w trybie odczytu / zapisu z Databricks pozwala klientom wykonywać obciążenia szybciej i po niższych kosztach.

Analiza danych – Databricks ma zoptymalizowane oprogramowanie sprzęgające z Google BigQuery, które umożliwia łatwy dostęp do danych w BigQuery bezpośrednio przez interfejs API pamięci masowej w celu wykonywania wysokowydajnych zapytań. Łącznik obsługuje dodatkowe przekazywanie predykatów w dół, wysyłanie zapytań do nazwanych tabel i widoków oraz bezpośrednie uruchamianie SQL w BigQuery i ładowanie wyników w Apache Spark DataFrame. Integracja Lookera z Databricks i obsługa SQL Analytics, wraz z otwartym środowiskiem API w Google Cloud, uzupełnia otwartą architekturę z wieloma chmurami. Ta integracja daje użytkownikom Looker możliwość bezpośredniego wysyłania zapytań do jeziora danych, zapewniając całkowicie nowe wrażenia z wizualizacji.

Bezpieczeństwo i administracja – poznaj uproszczone wdrożenie z Google Cloud Marketplace z ujednoliconymi rozliczeniami i konfiguracją jednym kliknięciem w konsoli Google Cloud. Integracja Databricks z Google Cloud Identity umożliwia klientom po prostu używanie ich danych logowania Google Cloud do logowania jednokrotnego i obsługi administracyjnej użytkowników w Databricks.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments