Forever Entertainment założyła nową spółkę Forever Seed Fund (dalej także „FSF”), w której objęła 100% udziałów. Powołanie FSF to pierwszy krok do rozwoju działalności przez Forever Entertainment na polu inwestycyjnym. 

Celem powołania nowej spółki jest wyodrębnienie organizacji, która jako osobny podmiot, będzie koncentrowała się na poszukiwaniu zespołów developerskich posiadających interesujące pomysły na gry oraz ciekawy potencjał rozwojowy.

Zbigniew Dębicki, prezes zarządu Forever Entertainment

Utworzenie Forever Seed Fund doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Forever Entertainment. Przejmie ona cały proces inwestycyjny związany z pozyskiwaniem atrakcyjnych tytułów, ich rozwojem i sprzedażą, a z drugiej strony da nam możliwość współpracy z utalentowanymi i kreatywnymi zespołami deweloperskimi. Powołanie Forever Seed Fund jest także odpowiedzią na mnóstwo propozycji współpracy, które stale spływają do naszej firmy z całej Europy” – powiedział prezes zarządu, Zbigniew Dębicki.

Forever Entertainment od lat aktywnie rozwija grupę spółek. Posiada pakiety akcji w dwóch studiach developerskich: MegaPixel Studio i Storm Trident. Podjęła także współpracę kapitałową ze spółkami giełdowymi: Ultimate Games (powołanie UF Games) oraz z Bloober Team (powołanie Fearful Entertainment). Spółka ma także doświadczenie zagraniczne w zakresie inwestycji i wydawania nowych tytułów, dzięki współpracy z TA Publishing SARL z Francji, oraz z niedawno założonym studiem deweloperskim HighBall Games EURL.

Forever Entertainment rozpoczęła drugą dekadę działalności w 2020 roku. Obecny 2021 rok będzie wyjątkowy w historii jej rozwoju. Spółka planuje wydać w nim co najmniej cztery tytuły typu remake (porównaniu z jednym wydanym w 2020 roku), trzy gry własne (vs. jedna wydana w 2020 roku) i co najmniej trzy istotne porty, które powinny powtórzyć sukcesy najlepiej sprzedających się przeportowanych gier.

Pozostało praktycznie dziesięć miesięcy 2021 roku, kiedy mamy zaplanowaną intensywną pracę na polu produkcyjnym i wydawniczym. Zwiększamy zatrudnienie we wszystkich spółkach, aby utrzymać tempo wydawania coraz bardziej wymagających tytułów zarówno z obecnego portfolio jak i nowych, które są w procesie negocjacji” – dodał prezes zarządu, Zbigniew Dębicki. 

Powołanie nowej spółki i zespołu osób z doświadczeniem w prowadzeniu inwestycji na rynku gamingu, pozwoli nam lepiej korzystać z okazji inwestycyjnych, które pojawiają się i będą się pojawiać na horyzoncie. Rynek gamingu czeka wiele zmian i z pewnością przejdzie on przez proces konsolidacji. My będziemy przygotowani jako aktywna strona tych zmian. Wkrótce przekażę więcej szczegółów o planowanej działalności Forever Seed Funds” – podsumował prezes zarządu, Zbigniew Dębicki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments