ESL Gaming dzieli się swoimi planami na rok 2021. Większość turniejów esportowych organizowanych przez ESL i DreamHack zostanie rozegrana w środowisku studyjnym, bez udziału publiczności. W sytuacji, gdy obostrzenia epidemiologiczne ulegną rozluźnieniu,  ESL Gaming zorganizuje swój flagowy turniej ESL One Cologne powered by Intel w lipcu 2021 r. Będzie to pierwsze wydarzenie z szerszym udziałem publiczności. Firma ma także w planach organizację festiwalu DreamHack pod koniec br. Finalna decyzja o tym, czy ESL One Cologne odbędzie się z udziałem widowni,zostanie podjęta bliżej daty wydarzenia. 

Kalendarz rozgrywek i eventów na 2021 r. zależał będzie od aktualnych wytycznych sanitarnych, przy czym głównym priorytetem ESL Gaming jest bezpieczeństwo całego personelu i uczestników. Wytyczne te są zgodne z protokołem CSPPA „Return to LAN”, którego celem jest maksymalna ochrona zawodników przed COVID-19. ESL Gaming poinformuje o zmianach w swoim kalendarzu po pierwszym kwartale 2021 r.

Turnieje i festiwale w 2021 roku

Pomimo odejścia od turniejów i festiwali rozgrywanych przed publicznością, ESL Gaming szykuje się do roku pełnego esportowych emocji. Firma błyskawicznie przekształciła swoje wydarzenia w formaty online, czego rezultatem była rekordowa widownia, która przekroczyła najbardziej śmiałe prognozy oglądalności. W 2021 r. ESL Gaming również skoncentruje się na rozwoju wydarzeń transmitowanych online, aby zapewnić fanom możliwość oglądania jeszcze większych i lepszych produkcji.

Ulrich Schulze, SVP Product w ESL Gaming, powiedział: „Podobnie jak wiele innych branż, musieliśmy zareagować i zmienić nasze plany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności, jednocześnie realizując światowej klasy wydarzenia i rozgrywki. Rok 2021 będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ cały czas stosujemy się do najnowszych wytycznych zdrowotnych związanych z pandemią. Równocześnie planujemy bogaty kalendarz wydarzeń. Robimy wszystko, by gracze mogli wrócić do rywalizacji w środowisku LAN, a kibice na widownię podczas ESL One Cologne. Oczywiście, jest to uzależnione od najnowszych wytycznych. W odpowiednim czasie udostępnimy kolejne informacje dotyczące wszystkich turniejów”.

Rozgrywki w CS:GO rozpoczną się od styczniowego DreamHack Open i kontynuowane będą przez cały rok zgodnie z wypełnionym po brzegi harmonogram EPT Masters i EPT Challenger. Kalendarz Dota 2 będzie również wypełniony turniejami na wielu poziomach, podczas gdy seria turniejowa StarCraft II rozpocznie się wraz z DreamHack StarCraft II Masters w maju 2021 roku. Zakończy się zaś podczas IEM Katowice w lutym 2022 r., kiedy to zawodnicy zmierzą się o tytuł Mistrza Świata i nagrodę główną w wysokości 500 000 dolarów. Cykl Warcraft III rozpocznie się od DreamHack Warcraft III Open w maju 2021 r., a zakończy się w grudniu Mistrzostwami DreamHack Warcraft III.

W 2021 zagwarantujemy wszystkim kibicom możliwość oglądania turniejów ESL Pro Tour w najwyższej jakości poprzez streaming na Twitchu w języku angielskim.

Pełny kalendarz na rok 2021 można znaleźć na stronie about.eslgaming.com.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments