Eric DemuthCEO i jeden z założycieli Bitpandy – europejskiego neobrokera, właściciela platformy do handlu aktywami cyfrowymi, w tym m.in. kryptowalutami w komentarzu o rekordach Bitcoina.

„Dni gdy Bitcoin budził w ludziach na zmianę zdumienie i obojętność dawno minęły. Bez wątpienia waluta ta udowodniła już, że jest uznanym i świetnie funkcjonującym aktywem. Wartość Bitcoina wzrosła w ubiegłym roku o ponad 300 proc., ponieważ coraz więcej inwestorów instytucjonalnych zdecydowało się zwrócić w kierunku walut cyfrowych. Dziś widzimy jak Bitcoin staje się elementem rekomendowanych strategii alokacji dla inwestorów instytucjonalnych i banków inwestycyjnych. To pokazuje jak ważnym aktywem stał się świecie inwestycji. Obserwujemy też dynamiczny wzrost liczby nowych klientów detalicznych, którzy każdego dnia wchodzą na ten rynek. Wiele wskazuje na to, że ostatnie tygodnie były dopiero początkiem bezprecedensowych wzrostów. Choć należy spodziewać się nieuchronnych wahnięć kursu, Bitcoin jest na dobrej drodze by stać się „złotem” na miarę XXI wieku” – ocenia Demuth.

Bitpanda to pochodzący z Wiednia fintech, neobroker, którego misją jest demokratyzacja inwestycji i zlikwidowanie barier dostępu do aktywów inwestycyjnych dzięki ich cyfryzacji. Firma, wierzy że przyszłość inwestycji kształtować będą innowacje w obszarze kryptowalut, cyfrowych aktywów i technologii blockchain.

Uruchomiona w 2014 roku platforma Bitpanda, jest obecnie popularną platformą handlową i giełdą aktywów cyfrowych, zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów inwestujących w kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe. Bitpanda ma 1,2 mln użytkowników. Umożliwia handel popularnymi aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin czy Ethereum, jak również inwestycje cyfrowe w złoto i ponad 30 innych zdigitalizowanych aktywów. Bitpanda działa pod nadzorem austriackiego Urzędu Nadzoru – FMA (Finanzmarktaufsichtsbehörde). Posiada licencję dostawcy usług płatniczych PSD2.

W grudniu firma ogłosiła, że planuje uruchomienie w Krakowie centrum Innowacji i Technologii, w którym zatrudnienie znajdzie 300 wykwalifikowanych specjalistów IT.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Demuth, Bitpanda: Czeka nas tokenizacja wszystkiego

Bitpanda zainwestuje w Polsce 10 mln euro

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments