Firma Dell Technologies prezentuje nowe produkty oraz oprogramowanie, które redefiniują pracę. Dzięki inteligentnym, współpracującym i przyjaznym dla środowiska urządzeniom, pracownicy mogą cieszyć się większą elastycznością, pracując z dowolnego miejsca.

Oczekiwania ludzi wobec technologii wciąż ewoluują. Dlatego nie ustajemy w tworzeniu urządzeń, które zapewniają bogatsze doświadczenia i jeszcze lepiej wpisują się w nasze potrzeby” – powiedział Ed Ward, senior vice president, Client Product Group, Dell Technologies.

Nasze nowe, inteligentne komputery nie tylko pozwalają nam pracować mądrzej, ale także łatwiej współpracować z innymi, dzięki czemu osiągamy najlepsze efekty. Bezpieczeństwo, przyjazność dla środowiska i inteligentne rozwiązania: oto przyszłość komputerów
– dodał Ed Ward. 

Branża komputerów osobistych doświadczyła właśnie swojego najlepszego roku od sześciu lat, osiągając sprzedaż w wysokości około 300 milionów sztuk w 2020 roku” – powiedział Bob O’Donnell, prezes i główny analityk TECHnalysis Research.

Doświadczenia użytkowników mają znaczenie i to właśnie one zdecydują, który gracz rynkowy zwycięży. Urządzenia zaprojektowane do ułatwiania pracy, kooperacji i komunikacji, są niezbędne niezależnie od miejsca czy sposobu pracy. Produkty te muszą być również bezpieczne – użytkownicy muszą być pewni, że odpowiednie zabezpieczenia zostały wbudowane w urządzenie” – dodał Bob O’Donnell.

Efektywne korzystanie z komputera poprawia produktywność i współpracę

Inteligentne urządzenia uczą się tym więcej, im więcej z nich korzystamy, co podnosi jakość technologicznego doświadczenia. Dell unowocześnia swoją ofertę wprowadzając oprogramowanie Dell Optimizer. Wykorzystuje ono sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do automatycznego dostosowywania wydajności aplikacji, żywotności baterii, jakości dźwięku i łączności w każdym urządzeniu. 

Najnowsze, inteligentne funkcje Dell Optimizer zwiększają również możliwości łączności i współpracy. Są to np. redukcja szumów w tle i automatyczne wyciszanie dźwięku, co ułatwia współpracę z innymi. Funkcja taka jak ExpressConnect nadaje priorytet przepustowości aplikacjom konferencyjnym, co zapobiega przerywaniu połączeń.

Latitude 9420 posiada wbudowany, zaawansowany zestaw głośnomówiący i ulepszenia kamery. Zapewniają one automatyczną korektę światła oraz rozmycie tła, dzięki czemu możesz czuć się pewnie podczas każdej wideo rozmowy. Możesz pracować szybciej, dzięki pierwszemu na świecie komputerowi z technologią Intel Visual Sensing, która oferuje niezawodne  automatyczne wybudzanie oraz blokowanie komputera. Dzięki WiFi 6E lub 5G LTE możesz pracować szybko i wielozadaniowo. Lepsze parametry termiczne i procesory Intel Core vPro 11 generacji, które zostaną wprowadzone w styczniu 2021 r., są oparte na platformie Intel Evo. Zapewniają one większą wydajność i prostsze zarządzanie. Dla tych, którzy potrzebują większego ekranu, dostępny jest notebook Latitude 7520 z 15-calowym ekranem, z  rozdzielczością 4K UHD i opcjonalną kamerą Full HD (FHD). 

Łatwiejszą i wydajniejszą współpracę z innymi zapewni Dell 34 Curved Video Conferencing Monitor – pierwszy na świecie 34-calowy, monitor z zakrzywionym ekranem do wideokonferencji z certyfikatem Microsoft Teams. Dostępne również w rozmiarach 24-calowych i 27-calowych, monitory Dell oferują bezpieczne logowanie za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy oraz zestaw głośnomówiący umożliwiający wydawanie poleceń, co zapewnia większe bezpieczeństwo i wygodę.  

Ponieważ wpatrujemy się w nasze wyświetlacze coraz częściej i coraz dłużej, ComfortView Plus to wbudowany, zawsze aktywny system, który redukuje emisję szkodliwego światła niebieskiego, bez uszczerbku na odwzorowaniu kolorów. ComfortView Plus dostępny jest dla monitorów konferencyjnych: pierwszego na świecie 40-calowego, ultraszerokiego, zakrzywionego monitora 525K Dell UltraSharp 40 Curved WUHD, a także w nowej ofercie Latitude.

Stworzony dla Ciebie i dla planety

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w Progress Made Real, Dell wykorzystuje zrównoważone rozwiązania, materiały i opakowania. Zaowocowało to stworzeniem jednej z najbardziej ekologicznych ofert komputerów w branży. Zrównoważony design, wysoka wydajność, możliwość dokonania zwrotu, a także poddanie sprzętu recyklingowi po zakończeniu użytkowania – to wszystko pozwala czuć się pewniej podejmując decyzję zakupową. 

Idąc o krok dalej, nowe serie Latitude 5000 oraz Precision 3560 są pierwszymi pecetami, w których w konstrukcji wykorzystano biotworzywa z odpadów drzewnych. Urządzenia te wyprodukowane zostały przy użyciu „oleju talowego” – produktu ubocznego w procesie produkcji papieru. Pokrywy zawierają 21% bioplastiku, co wspiera długoterminowy cel firmy Dell, zgodnie z którym do 2030 roku ponad połowa produktów będzie wytwarzana z materiałów odnawialnych bądź pochodzących z recyklingu. Koncentrując się na zoptymalizowaniu pokrywy, drugiej najcięższej części urządzenia, firma Dell może zmniejszać ślad węglowy, wodny i energetyczny przy tworzeniu produktu, jednocześnie zachowując wysoką niezawodność, trwałość i utrzymać standardy wydajności. Firma Dell szacuje, że tylko w przypadku serii Latitude 5000, zmiany konstrukcyjne spowodują:

  • Zmniejszenie emisji CO2, odpowiadającej równowartości emisji po przejechaniu 24,2 mln mil (ponad 971 okrążeń wokół Ziemi)
  • Zaoszczędzenie energii, która pozwoli zasilić 5564 domów przez rok
  • Oszczędność wody, którą można wypełnić 226 basenów olimpijskich.12

Wszystkie nowe komputery oraz wyświetlacze pomagają zmniejszyć zużycie energii i posiadają certyfikaty ENERGY STAR i EPEAT Gold i Silver.

Wewnętrzne zabezpieczenia dla większej ochrony

Firma Dell, dbając od wielu lat o kwestie bezpieczeństwa, zaprojektowała inteligentne i zautomatyzowane zabezpieczenia głęboko w każdym systemie, by stworzyć najbezpieczniejsze w branży komputery komercyjne2. Obecnie, Dell Technologies zapewnia bezpieczeństwo swoich produktów już na etapie kontroli bezpieczeństwa integralności łańcucha dostaw. Obejmuje ona wbudowane zabezpieczenia, zaprojektowane w celu zapobiegania, wykrywania i reagowania na złośliwe ataki poniżej i powyżej systemu operacyjnego

Latitude 9420 i 9520 dostarczają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak SafeShutter – pierwszą w branży automatyczną osłonę kamery internetowej. Możesz kontrolować ustawienia prywatności z bezpiecznym mikrofonem i  klawiszami wyciszenia, aby pracować pewnie z dowolnego miejsca.

Pomysłowy design, by odmienić biuro

Firma Dell nieustannie udoskonala design swoich urządzeń, aby jeszcze lepiej odpowiadały nowym środowiskom pracy – domowym biurom. Nowy OptiPlex 3090 Ultra dysponuje nagradzaną, pierwszą w swoim rodzaju modułową obudową, skrywającą komputer w podstawce monitora. To ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdzi wszędzie tam, gdzie mamy niewiele miejsca, podobnie jak inteligentny OptiPlex 7090 Ultra, który obsługuje teraz do czterech monitorów 4K jednocześnie.

Nowe funkcje dla Twoich potrzeb

System Dell Technologies Unified Workspace wspiera organizacje w procesie modernizacji. Dla lepszego bezpieczeństwa, zarządzania i wsparcia, Unified Workspace zapewnia sprawdzone rozwiązania do ulepszania środowiska końcowego i optymalizacji doświadczeń pracowników.

Dell PCaaS zapewnia najnowszym urządzeniom wsparcie w pełnym cyklu eksploatacji, w tym pomoc techniczną, oprogramowanie i usługę „responsible retirement” po przystępnej cenie miesięcznej. Daje to firmom możliwość wymiany swoich urządzeń co 36 miesięcy, jednocześnie zapewniając pracownikom odpowiedni sprzęt, który zapewni produktywność i umożliwi pracę w dowolnym miejscu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments