Ultimate Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, został wydawcą konsolowej wersji gry Mr. Prepper. To jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów z portfolio grupy PlayWay w 2021 roku. Obecna wishlista projektu przekracza 200 tys. zapisów. Za port gry z wersji PC na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4,  Xbox One, Xbox X oraz PlayStation 5 odpowiada Ulitimate Games oraz jej spółka z grupy – ConsoleWay. Producentem gry jest Rejected Games.

Mr. Prepper to gra przygodowo-symulacyjna, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym państwie. Obywatele czują, że ryzyko wojny nuklearnej wisi w powietrzu i muszą się solidnie do niej przygotować.  Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że państwem rządzi totalitarny rząd i wobec ludzi stosowane są restrykcje za nieprzestrzeganie ustalonych przez władzę zasad. 

„Mr. Prepper to bardzo ciekawa propozycja dla graczy, którzy lubią gry symulacyjne i chcą mierzyć się z trudnymi wyzwaniami, w tym przypadku będą przygotowywać się do przejęcia kontroli nad sytuacją w państwie i złamania statusu quo. Aby odnieść zwycięstwo, gracz w swojej podziemnej kryjówce, musi przygotować solidnie przemślany plan, a następnie zająć się jego realizacją, tak by nie dać się złapać. Co ważne, gracz samodzielnie będzie musiał zbudować podziemny schron, a wraz z postępem gry, zajmie się także jego rozbudową”
mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

Kryjówka będzie niezbędna do realizacji planu gracza. Po okolicy będą krążyć przedstawiciele władz, którzy co jakiś czas będą przeprowadzać w jego mieszkaniu niezapowiedzianą kontrolę. Gracz, mając na uwadze nadchodzące zmiany oraz widmo wojny, będzie musiał także konstruować maszyny, które utrzymają go przy życiu w razie potrzeby. Zajmie się także handlem z sąsiadami, w zamian za potrzebne przedmioty lub informacje.

Producentem Mr. Prepper jest studio Rejected Games. Wydawcą konsolowej wersji gry zostało Ultimate Games, które wraz ze swoją spółką zależną – ConoleWay – zajmie się także portem tytułu na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X oraz PlayStation 5.

Mr. Prepper to obecnie jeden z najpopularniejszych i najbardziej oczekiwanych przez graczy tytułów z portfolio gier Grupy PlayWay w 2021 roku. Wishlista wynosi aktualnie ponad 200 tys. zapisów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments