Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Play2Chill. Producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay zadebiutuje na NewConnect 16 grudnia. Do obrotu ma trafić 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Proces wprowadzenia akcji do obrotu koordynował autoryzowany doradca INC.

Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill

„Z satysfakcją informujemy o wyznaczeniu pierwszego dnia notowań naszej spółki na rynku NewConnect. Dokument Informacyjny złożyliśmy na początku października. Debiut jest dla nas kolejnym ważnym krokiem w realizacji przyjętej strategii rozwoju” – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

„Mijający rok jest dla nas okresem wytężonej pracy. W maju przeprowadziliśmy emisję prywatną akcji, w ramach której pozyskaliśmy 1,5 mln zł na produkcję nowych tytułów. Obecnie pracujemy nad trzema dużymi projektami – Motorcycle Mechanic Simulator 2021, The Headsman oraz Aztec Empire” – dodaje Tomasz Róziecki.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii indie premium. Gatunek, który stanowi główny segment działalności studia to symulatory. Play2Chill na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier, w tym zakresie współpracuje z grupą kapitałową PlayWay. W najbliższym czasie zamierza zrealizować cztery pre-produkcje, a następnie wdrożyć do realizacji projekty, które będą cieszyły się największym zainteresowaniem.

ZOBACZ TAKŻE: Play2Chill zapowiada grę Aztec Empire

Studio jest obecnie na etapie finalizacji prac nad grą Motorcycle Mechanic Simulator 2021, której premiera w wersji na PC zaplanowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. W najbliższym czasie twórcy zamierzają udostępnić nowy darmowy prolog gry. Scenariusz MMS zakłada tworzenie własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Jedną z funkcjonalności będzie możliwość nabywania płatnych dodatków rozszerzających, np. wprowadzanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Poza aspektem technicznym, gracz zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki.

Za wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect będzie odpowiadał INC SA, którego spółka zależna – Dom Maklerski INC, świadczyła usługi oferowania akcji przy pozyskaniu kapitału dla spółki.

„Dołączenie do grona spółek publicznych jest dla znaczącym krokiem w rozwoju, ale także zwieńczeniem dotychczasowej pracy. Naszą ambicją jest dostarczanie ambitnych produkcji o wysokim stopniu zawansowania i oryginalnych funkcjonalnościach. Mamy nadzieję, że z efektów tych działań będą zadowoleni nie tylko gracze, ale także nasi inwestorzy” – podsumowuje Tomasz Róziecki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments