Centrum Medyczne Enel-Med, największa firma z polskim kapitałem na rynku prywatnej opieki medycznej, udostępnia swoim klientom potwierdzanie tożsamości za pomocą usługi mojeID, dostarczanej przez KIR. Dzięki temu wdrożeniu uzyskanie pełnego dostępu do systemu enel-med online nie będzie już wymagało wizyty w placówce, a sposób weryfikacji tożsamości zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa danych pacjentów. 

mojeID pozwala zdalnie, przez internet, w sposób całkowicie bezpieczny potwierdzić tożsamość na potrzeby realizacji usług świadczonych w trybie online. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez bankowość internetową opierając się na danych, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – w tym przypadku bank. Korzystanie z tej metody uwierzytelnienia umożliwia zdalne załatwienie formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia tożsamości przez klienta. 

„Dzięki mojeID pacjenci korzystający z opieki medycznej w Enel-Med będą mieli szybki, wygodny i  bezpieczny dostęp do umawiania wizyt, wyników swoich badań, historii medycznej czy rankingu lekarzy. Po potwierdzeniu tożsamości w ramach rejestracji do systemu Enel-Med online, pacjenci będą mogli również korzystać z aplikacji mobilnej Enel-Med” – mówi Jacek Rozwadowski, Prezes Centrum Medycznego ENEL-MED.

Centrum Medyczne Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju. W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, szpital, oddziały diagnostyki obrazowej, specjalistyczne kliniki: stomatologii, medycyny estetycznej i medycyny sportowej oraz dom seniora. Sieć Enel-Med to 41 oddziałów oraz ponad 1600 placówek partnerskich na terenie całego kraju, obsługujących ponad 700 tys. pacjentów.

W okresie pandemii, dostosowując własne zasady funkcjonowania do potrzeb pacjentów, firma dynamicznie poszerzała portfolio usług dostępnych online. Poprzez teleporady z których w ostatnim półroczu skorzystało ponad pół miliona pacjentów, Enel-Med zapewnia pacjentom z całej Polski łatwy dostęp do specjalistów z możliwością uzyskania e-recepty, e-skierowania lub e-zwolnienia. 

Wprowadzenie mojeID przez Centrum Medyczne Enel-Med to kolejny etap postępującej cyfryzacji branży medycznej. Udostępniane przez KIR rozwiązanie umożliwia łatwe i bezpieczne potwierdzanie tożsamości w trybie online. mojeID jest już z sukcesem wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki, w  tym również w administracji publicznej. Doświadczenia ostatnich miesięcy dobitnie pokazały znaczenie zdalnej obsługi klientów. Mamy nadzieję, że pacjenci, którzy korzystają z opieki zapewnianej przez
Enel-Med, docenią to ułatwienie” – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Sektor medyczny, który wymaga najwyższego poziomu ochrony danych, jest doskonałym przykładem postępującej digitalizacji usług. Usługa mojeID jest też dostępna w takich branżach, jak ubezpieczenia, energetyka, telekomunikacja i szeroko rozumiane usługi finansowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments