Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, poinformował o planowanym wyjściu gry Rover Mechanic Simulator z trybu early access (tzw. wczesnego dostępu). Od 12 listopada gra będzie dostępna w sklepie Steam w pełnej wersji. Współwydawcą tytułu jest PlayWay.

W toku prac do gry dodane zostały m.in. łazik Curiosity, a także marsjański helikopterek Ingenuity oraz kilkadziesiąt zadań związanych z ich naprawą co znacznie wydłuża czas rozgrywki.  

„Premiera Rover Mechanic Simulator już za tydzień. Priorytetem jest dla nas satysfakcja odbiorców, dlatego przez kilka ostatnich miesięcy umożliwiliśmy testowanie gry w trybie wczesnego dostępu. Pełna wersja  uwzględnia uwagi, spostrzeżenia oraz opinie graczy zamieszczane w serwisie Steam oraz na kanale Discord” – mówi Jacek Wyszyński, prezes studia Pyramid Games.

„Po premierze tytułu w wersji na PC planujemy dalszy jego rozwój w formie DLC. Wkrótce rozpocznie się także portowanie gry na platformy PS4, Xbox One i Nintendo Switch” – dodaje prezes studia Pyramid Games.

Jacek Wyszyński, prezes studia Pyramid Games

Podstawą rozgrywki w Rover Mechanic Simulator jest konserwowanie i naprawianie łazików marsjańskich, z których korzysta załoga stacji badawczej znajdującej się na Czerwonej Planecie. Jest to możliwe dzięki dokładnemu analizowaniu zgłoszeń, trafnemu określaniu usterek, a także odpowiednim narzędziom, takim jak drukarka 3D. Gracz po ciężkiej pracy przy marsjańskich pojazdach badawczych może zrelaksować się grając w ukryte retro minigry. 

Wraz z rozwojem swoich kompetencji, uczestnik kolejno przechodzi od prostych do trudniejszych projektów naprawczych. Począwszy od legendarnego łazika Sojurner, który wylądował na Marsie w 1997 roku w ramach misji Pathfinder, poprzez bardziej skomplikowane bliźniacze łaziki: MER Spirit i Opportunity, składające się w grze z 395 części połączonych ponad 800 śrubami, a skończywszy na najnowszym dodatku do gry – potężnym łaziku MSL Curiosity zbudowanym z ponad 437 części (w tym 311 interaktywnych) połączonych 1152 śrubami. Gra, poza zabawą, jest także źródłem informacji o budowie tych maszyn, które gracze będą mogli podziwiać dzięki niemal trzydziestu nowym misjom.

ZOBACZ TAKŻE: Produkcja Pyramid Games na TOP 50 Global platformy Steam

Tytuł wyróżnia duży stopień realizmu. Trójwymiarowa oprawa graficzna o zaawansowanym poziomie szczegółowości dokładnie odwzorowuje pierwowzory pojazdów poruszających się po Czerwonej Planecie. Rover Mechanic Simulator jest swego rodzaju kompendium wiedzy o sprzęcie dedykowanym eksploracji Marsa i działaniom badawczym.   

Do tej pory symulator łazików marsjańskich dostępny był w trybie early access. Tytuł uzyskał ponad 90 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam.

„W przypadku Rover Mechanic Simulator głównym źródłem informacji były dla nas schematy udostępniane w internecie przez NASA, jednak niektóre detale na temat budowy łazików otrzymaliśmy bezpośrednio od pracowników NASA” – mówi Jacek Wyszyński.

„Okazuje się, że jest w NASA inżynier, który lubi grać w naszą grę i z uwagi na to, że pracował przy budowie jednego z łazików chętnie odpowiadał na nasze pytania dotyczące ich konstrukcji” – dodaje Jacek Wyszyński. 

Od 6 listopada do 4 grudnia br. Rover Mechanic Simulator dostępna jest również w abonamencie Humble Choice. Za udostępnienie gry Pyramid Games otrzymało jednorazowe, określone w umowie wynagrodzenie. W ocenie spółki dystrybucja tytułu w popularnym serwisie może przełożyć się na wzrost rozpoznawalności gry Rover Mechanic Simulator.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments