W związku z panującą pandemią koronawirusa firma Nationale-Nederlanden wprowadziła szybką i bezpieczną ścieżkę przeprowadzania badań limitowych w ubezpieczeniach na życie. Firma zdecydowała o odstąpieniu w procesie oceny ryzyka od standardowych badań lekarskich na rzecz wideokonsultacji z lekarzem.

Od początku pandemii działania Nationale-Nederlanden nakierowane są na digitalizację procesów sprzedażowych i obsługowych. Chcąc w jeszcze prostszy i wygodniejszy sposób oferować klientom produkty ubezpieczeniowe, firma wprowadziła właśnie zmiany w procesie zawarcia umów indywidualnych na życie. Od teraz klienci, którzy w ramach oceny ryzyka ubezpieczeniowego zostaną skierowani na wizytę lekarską, będą mogli ją odbyć w formie wideokonsultacji. Jednocześnie zlecone w tym procesie badania laboratoryjne będzie można wykonać w wybranym punkcie pobrań po wcześniejszym zapisie. Ubezpieczeni mogą korzystać z konsultacji bez wizyty w gabinecie lekarskim, zawierając umowę ubezpieczeniową na sumę nawet do 2 000 000 zł.

Celem wprowadzonej przez ubezpieczyciela konsultacji online jest ograniczenie do minimum konieczności bezpośrednich wizyt klientów w placówkach medycznych, a co za tym idzie zwiększenie ich bezpieczeństwa. Usługa „Lekarski ekspres online” pozwoli im także zaoszczędzić czas – na zdalną konsultację będą mogli umówić się w dogodnym dla siebie terminie.

Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób w trosce o własne zdrowie decyduje się na zakup ubezpieczenia na życie. W Nationale-Nederlanden dążymy do tego, aby wszystkie procesy były dostosowane do nowych warunków i zapewniały klientom komfort i bezpieczeństwo. Wdrożony właśnie proces wideokonsultacji to kolejne działanie, które jest odpowiedzią na zmieniające się otoczenie. Wcześniej udostępniliśmy naszym klientom szereg narzędzi do zdalnego zarządzania polisą, a także wprowadziliśmy możliwość całkowicie zdalnego zawarcia umowy ubezpieczenia na życie” – mówi Artur Gryglicki, Menedżer Oceny Ryzyka w Nationale-Nederlanden.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments