Röki, gra przygodowa inspirowana zimnym światem skandynawskiego folkloru wydana w lipcu przez United Label, otrzymała nominację w prestiżowym, branżowym wydarzeniu – The Game Awards, na najlepszą debiutancką grę indie 2020 roku. 

Nominacja do The Game Awards to dla nas świetna wiadomość, a zarazem potwierdzenie dobrze prowadzonej selekcji gier i zespołów produkcyjnych do portfolio United Label. Rocznie powstają tysiące gier indie, w tym wiele znaczących dla rynku, a jednak to gra studia Polygon Treehouse, któremu zapewniliśmy kompleksowe wsparcie wydawnicze, została nominowana w uznanym corocznym wydarzeniu w branży” – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label. 

United Label to platforma wydawnicza blisko współpracująca z Grupą CI Games. Spółka prowadzi globalną działalność, wpierając swoim know-how i doświadczeniem niezależnych deweloperów gier indie w procesie produkcji, komunikacji ze społecznością graczy oraz procesie wydawniczym. Spółka w swoim portfolio ma jeszcze trzy gry, które zostaną wydane w 2021 r. 

Nominowana do nagrody, w kategorii najlepszej debiutanckiej gry indie w 2020 r,  gra Röki, pierwsza produkcja brytyjskiego studia Polygon Treehouse oraz pierwsza gra z portfolio wydawniczego United Label, miała swoją premierę na platformie PC w lipcu br. W październiku gra zadebiutowała na platformie Nintendo Switch. Gra jeszcze przed premierą została wyróżniona przez producenta konsoli jako jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2020 roku. Do 5 listopada br. przychody ze sprzedaży gry wyniosły ponad 500 tys. zł, w tym ponad 200 tys. zł z platformy Nintendo Switch. 

The Game Awards to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów w branży gamingowej. Pierwsza gra spod skrzydeł United Label zawalczy w kategorii (Best Debut Game) z takimi tytułami jak m.in. Mortal Shell – gra souls-like wydana przez PlayStack czy Phasmophobia – kooperacyjny survival horror od Kinetic Games. Gala wręczenia nagród odbędzie się zdalnie 10 grudnia, ale głosować na nominowane przez developerów i dziennikarzy z całego świata produkcje można już teraz. Choć wydarzenie jest organizowane od 2014 roku, nie zabrakło tam polskich akcentów. Najbardziej uznana polska produkcja – Wiedźmin 3: Dziki Gon, została wybrana 5 lat temu na grę roku. 

„Wszystko wskazuje na to, że Röki w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy będzie dalej cieszył się dużym zainteresowaniem. Tytuł na swojej wishliście ma prawie 100 tys. graczy. Jesteśmy też zadowoleni z wysokiej sprzedaży na platformie Nintendo Switch. Udowadnia to, że potrafimy z sukcesem wydawać produkcje na różne platformy” – podkreśla Tomasz Litwiniuk.

Kolejnym tytułem w harmonogramie United Label jest produkcja studia Fallen Flag Studio – Eldest Souls, gra typu „souls-like” w stylu pixel-art. Gameplay jak i trailer gry został zaprezentowany na targach PAX oraz dużej imprezie gamingowej w Chinach – SONKWO, a sam tytuł obecnie plasuje się na liście top100 wśród najbardziej oczekiwanych gier na Steam z wishlistą sięgającą ponad 81 tys. osób. Jego premiera planowana jest na I kwartał 2021 r. Oprócz niego w następnym roku mają ukazać dwie inne produkcje wydawcy: Tails of Iron oraz Horae.

United Label w październiku złożyło Dokument Informacyjny na GPW i jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments