Niezależne studio gamingowe Asmodev, specjalizujące się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i często szokującej fabule na platformę PC, jest na ostatnim etapie prac nad swoim drugim tytułem z portfolio – Ultimate Summer.

Wersja alpha gry już jest gotowa, a studio aktualnie skupia się na jej optymalizacji, poprawie błędów oraz balansu ekonomii w grze. Wersja demo gry ma mieć premierę podczas jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam, który odbędzie się w dniach 7-13 października. Niedługo po nim gra trafi do graczy w formule Early Access. Równolegle z pracą nad czterema produkcjami, Asmodev ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect jeszcze w 2020 roku.

Gry spółki osadzone są we wspólnym, autorskim uniwersum łączącym w sobie elementy gotyckiego i mrocznego fantasy przepełnionego horrorem. Prezesem spółki, a jednocześnie kierownikiem zespołu deweloperskiego jest Michał Jodłowiec, programista oraz game designer, który zdobywał swoje wieloletnie doświadczenie przy projektach gier m.in. Ultimate Games, Playway. Jest on również największym akcjonariuszem spółki. Druga z kolei największa pozycja w akcjonariacie spółki należy do Gaming Factory, który posiada w Asmodev prawie 23 proc. udziałów

„W Asmodev stawiamy na śmiertelny brak poczucia humoru. Stworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju uniwersum tętniące satanizmem, alkoholem i miłością. Ultimate Summer do tego uniwersum należy. Uwzględniwszy uwagi graczy, po festiwalu opublikujemy grę w formule Early Access” – mówi Michał Jodłowiec, prezes Asmodev.

Ultimate Summer łączy w sobie klasycznego shootera z tower defense. Gracz wciela się w postać emerytowanego rzeźnika, przychodząc z pomocą zbiegłemu z Piekła naukowcowi, którego budowę pralki do czyszczenia dusz starają się powstrzymać zjednoczone zaświaty.

Gra będzie składała się z 14 misji, w których gracz za pomocą broni oraz pułapek, będzie musiał stoczyć nie jedną bitwę ze zjednoczonymi siłami Nieba, Piekła, Czyśćca i Cthulu. Przedmioty niezbędne do walki gracz będzie mógł zdobywać niszcząc elementy środowiska, a niszczyć w grze będzie można niemal wszystko.

Gra będzie dostępna w wersji demo na jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam, wydarzeniu skupiającym uwagę na nadchodzących premierach, podczas którego gracze mają możliwość ich wypróbowania.

„Udział w festiwalu, jak i wczesny dostęp powinny zwiększyć widoczność gry na platformie. Liczymy, że wersja demo i stream rozgrywki pomogą podbić listę życzeń. Po premierze na PC rozpoczniemy port gry na konsole” – dodaje Michał Jodłowiec.

Studio pracuje jeszcze nad trzema produkcjami – własnymi oraz na zlecenie. Trzecią grą w uniwersum będzie Priest Simulator. Wydawcą tego tytułu jest także Ultimate Games. Zespół Asmodev, liczący obecnie 12 osób, równolegle pracuje także nad dwiema produkcjami na zlecenie Gaming Factory – Inquisitor: The Hammer of Witches oraz Booze Master.

Spółka jest w trakcje procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect. Celem spółki jest debiut na warszawskiej giełdzie jeszcze w tym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments