Game Island, spółka zależna od notowanego na NewConnect wrocławskiego studia The Dust, podpisała z Inwestorem umowę wykonawczą w ramach której pokryje on część budżetu produkcyjnego gry Deadly Desert, pierwszej produkcji nowego studia. Jest to pierwszy projekt, który będzie współfinansowany przez Inwestora w ramach podpisanej 19 października umowy ramowej. Zgodnie z umową Inwestor wesprze finansowo 15 projektów autorstwa Game Island. 

Inwestor zobowiązał się do współfinansowania gry w zamian za revenue share, czyli udział w przychodach ze sprzedaży gry. 

Umowa dotycząca wsparcia finansowego gry Deadly Desert jest kolejnym etapem współpracy z Inwestorem. Niedawno podpisaliśmy ramową umowę inwestycyjną na współfinansowanie naszych nadchodzących 15 produkcji, a Deadly Desert jest pierwszą z nich. Środki pozwolą nam zrealizować grę zgodnie naszymi wysokimi oczekiwaniami” – komentuje Michał Ojrzyński, prezes Game Island. 

Deadly Desert to historia młodego chłopca i jego niepełnosprawnego ojca, którzy wybrali się na wspólną wyprawę w dzikie okolice stanu Nevada. W wyniku niefortunnej awarii samochodu utknęli w samym sercu pustyni. Po długim oczekiwaniu na jakąkolwiek pomoc zdecydowali się wziąć los w swoje ręce. Od tego momentu są skazani tylko na siebie i wystawieni na próbę przetrwania w wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Chłopiec stanie przed niezwykle trudnym zadaniem, w którym będzie odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za ojca. 

ZOBACZ TAKŻE: The Dust aktualizuje strategię na lata 2020-2023

Zarówno umowa ramowa, jak i umowa wykonawcza dotycząca Deadly Desert w pełni wpisuje się w założenia zaktualizowanej strategii rozwoju The Dust na lata 2020-2023. 

Jednym z filarów rozwoju naszej grupy jest wsparcie niezależnych zespołów produkujących survivale i symulatory przy wsparciu finansowym poszczególnych produkcji przez inwestorów zewnętrznych. Game Island to jedno ze studiów, które zamierzamy wspierać w ramach naszej strategii. Pierwsza gra została ogłoszona, a studio pozyskało Inwestora, który dofinansuje produkcję poszczególnych gier. Pokazuje to, że rozpoczynamy realizację naszej strategii w zasadzie od razu po jej ogłoszeniu” – komentuje Jakub Wolff, prezes The Dust. 

Wydawcą gier produkowanych przez Game Island będzie The Dust. Obie Spółki podpisały 22 października br. umowę wydawniczą, dotyczącą gry Deadly Desert. Kolejne umowy będą podpisywane w momencie ogłoszenia każdej produkcji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments