Samsung pokazał gamę produktów na nowe czasy

Samsung Electronics zaprezentował swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze smartfonów, wearables, telewizorów, urządzeń audio i sprzętu AGD pod wspólnym szyldem Life Unstoppable, pokazując ofertę dla współczesnego stylu życia opartego o wzajemne połączenia. Wydarzenie online zrealizowane zostało na platformie gamingowej Unreal firmy Epic Games.

Koncern zaprezentował najnowsze urządzenie lifestyle’owe – The Premiere, inteligentny projektor,monitor gamingowy Samsung Odyssey G55, najnowsze urządzenia z serii Galaxy, a wśród nich modele: Tab A7, Galaxy Fit2, A42 5G i Galaxy Z Fold2, ładowarkę Wireless Charging Trio pokaz lodówki RB7300T Classic Refrigerator z technologią SpaceMax™ i debiutującą na rynkach europejskich gamę lodówek Bespoke z opcją personalizacji, pralkę WW9800T i suszarkę do ubrań DV8000T Tumble Dryer – obydwa urządzenia wyposażono w uczące się rozwiązania smart, a także możliwość automatycznego połączenia z innymi sprzętami.

W tym roku poddaliśmy ponownej, całkowitej weryfikacji nasz związek z technologią w sposób, jakiego nikt się nie spodziewał. Samsung akceptuje i docenia zachodzące zmiany, ale stara się też przewidywać i wybiegać myślami w przyszłość, wprowadzając innowacje. Nieustannie wypełniamy naszą misję, zgodnie z którą, chcemy tworzyć odważne, rewolucyjne technologie. W związku z tym, nie ma lepszego sposobu na zaprezentowanie naszej oferty na rok 2020, niż prezentacja gamy urządzeń całkowicie zmieniającej doświadczenia oparte na wirtualnej technologii. Dziś zaproponowaliśmy tylko przedsmak tego, w jakim kierunku firma Samsung chce podążać w najbliższej przyszłości, gdyż naszym celem jest ciągłe dostarczenie rozwiązań, które umożliwią użytkownikom życie pełnią życia”-  mówi Benjamin Braun, Chief Marketing Officer, Samsung Europe.

Projektory w domu i na podwórzu

The Premiere pozwala na przeniesienie wrażeń z kina do domowego zacisza. Dostępne będą 2 modele – LSP7T i LSP9T – które zaoferują obraz o wielkości odpowiednio 120 i 130 cali. Wbudowany w The Premiere pełen mocy głośnik niskotonowy zapewnia dźwięk przestrzenny Acoustic Beam, a nowatorskie potrójne lasery pozwalają na projekcję obrazu w jakości 4K.

Model The Premiere LSP9T to również pierwszy projektor na świecie, który otrzymał certyfikat HDR10+, potwierdzający rozwiązania, dzięki którym wyświetlane treści są pełne nasyconych kolorów, kontrastu i głębi, a obraz jest jeszcze bardziej szczegółowy, nawet podczas oglądania ciemnych scen. Urządzenie będzie dostępne w tym roku w Europie Zachodniej.

Samsung wkroczył ze swoją technologią w obszar rozrywki na świeżym powietrzu. The Terrace to pierwszy ekran do użytku zewnętrznego, który wraz z soundbarem Terrace uzyskały certyfikat IP55, który zabezpiecza oba urządzenia przed działaniem warunków zewnętrznych, takich jak deszcz, wilgoć, kurz i owady. W soundbarze Terrace zastosowano Funkcję Adaptacji Dźwięku, która analizuje oglądane treści, aby dostarczyć optymalnie dopasowany dźwięk.

To doskonały duet, który z pewnością urozmaici rodzinną rozrywkę. Telewizor The Terrace wyposażony jest w ekran z powłoką antyrefleksyjną, zapobiegającą odbiciom światła, a jasność o średniej wartości 2000 nitów i jakość obrazu QLED 4K sprawiają, że produkt doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. The Terrace w pierwszej kolejności będzie dostępny w: Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii w rozmiarach: 55, 65 i 75 cali.

W ofercie Samsunga pojawił się m.in. pierwszy na świecie telewizor „przyjazny” urządzeniom mobilnym – The Sero, który wyświetla treści ze smartfonu na dużym ekranie w technologią  QLED.

Koreański koncern stawia na technologię 8K we flagowym telewizorze Q950T, który wyróżnia się mniejszym śladem węglowym, niż w jakimkolwiek wcześniejszym urządzeniu. Rozległy ekran zajmuje  99% powierzchni telewizora, a smukły profil ma grubość zaledwie 15 mm. W tym samym czasie, z nową jakością dźwięku dorównującą jakości obrazu, przychodzą najnowsze soundbary firmy Samsung. Modele Q950T i Q900T wyposażono w rozwiązanie Q-Symphony, które umożliwia bezproblemowe podłączenie z telewizorem QLED i gwarantuje optymalne wrażenia podczas domowych seansów.

Samsung dla gamingu

Prowadzone rozgrywki stały się miejscem, w którym można łączyć się z innymi i dzielić się nowymi doświadczeniami. W tym roku na platformach gamingowych pojawiły się pokazy mody, festiwale.

Firma Samsung dostarcza szereg platform dla rozgrywki od telefonów Galaxy, jak np. nowy model Note20, przez telewizory QLED lub jeden z monitorów Odyssey. Najnowsze monitory serii Odyssey – G9 i G7 mogą poszczycić się pierwszym na świecie zakrzywionym ekranem o grubości 1000 milimetrów, milisekundowym czasem reakcji i częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz. Dzięki tym parametrom gracze mogą się poczuć, jakby przenieśli się w sam środek akcji.

Wyświetlane na ekranie HDR10+ QLED sceny prezentują się niezwykle realistycznie, a obraz cechuje zoptymalizowana jasność i kontrast. Model G5, który jest już dostępny na wybranych rynkach, dołącza także do rodziny flagowych modeli serii Odyssey. W modelu zastosowano również technologię Flicker-free, która zmniejsza zmęczenie oczu, dzięki czemu użytkownicy mogą spędzić więcej czasu przed monitorem.

Technologia inteligentna

Samsung prowadzi działania na rzecz ulepszania doświadczeń użytkowników w obrębie ekosystemu Galaxy. Najnowsza linia tabletów Samsung Galaxy Tab A7 proponuje najlepsze możliwe rozwiązania w tym zakresie. Ekran o rozmiarze 10,4 cala, umieszczony w symetrycznej ramce z wysokiej jakości metalowym wykończeniem nadaje urządzeniu elegancki wygląd.

Ekran, który stanowi 80% powierzchni urządzenia, głośniki, Quad Dolby Atmos i wytrzymała bateria, to cechy, dzięki którym tablet Tab A7 zapewnia wyjątkowe wrażenia wizualne i dźwiękowe. Jest również idealny dla dzieci, dzięki zupełnie nowej aplikacji Samsung Kids, która zapewni im różnorodne treści edukacyjne i rozrywkowe.

Samsung ogłosił premierę urządzenia typu wearables – Galaxy Fit2. Urządzenie automatycznie wykrywa i monitoruje do 5 rodzajów aktywności, zapewniając wgląd w dane dotyczące spalonych kalorii, tętna, dystansu i wielu innych. Dzięki funkcji Sleep Score umożliwia także monitorowanie wzorca snu, dostarczając codziennych analiz i ocen w tym zakresie.

Opaska Galaxy Fit2 została zaprojektowana w taki sposób, aby zminimalizować wydzielanie potu pod przylegającym do skóry urządzeniem, a wyświetlacz 3D pozwala na wybranie jednego z ponad 70 wzorów tarczy, by ustawić ten, który najbardziej odpowiada użytkownikowi. Według informacji producenta, urządzenie nie wymaga ładowania przez nawet 15 dni.

Zgodnie z zapowiedziami seria Galaxy A zostanie w tym roku wzbogacona o model pracujący w sieci 5G – Galaxy A42 5G. Urządzenie zostanie wyposażone we wszystkie dobrze znane użytkownikom funkcje Serii A, nie pomijając nowatorskiego designu i układu poczwórnego aparatu. Wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz Super AMOLED, smartfon A42 5G umożliwia użytkownikom superszybkie pobieranie i streaming. To urządzenie, które dotrzymuje kroku użytkownikowi i pomaga kreować rzeczywistość i wyrażać siebie w każdej chwili.

Samsung przeciera nowe szlaki w obszarze innowacyjnych, składanych urządzeń,  poszerzając portfolio Galaxy Z o model Galaxy Z Fold2. Galaxy Z Fold2 zmienia się ze smartfonu o 6,2- calowym ekranie zewnętrznym z wyświetlaczem rozciągającym się od brzegu do brzegu, do 7,6-calowego urządzenia z wyświetlaczem 2X, dostępnym po rozłożeniu.

Z kolei Wireless Charger Trio to nowe, bezprzewodowe rozwiązanie, pozwalające dostarczyć energię wszystkim kompatybilnym urządzeniom w tym samym czasie, poprawiając wygodę i łatwość codziennego użytkowania.

Smart home a’la Samsung

Samsung proponuje rozwiązanie, które pozwoli wydłużyć przydatność produktów spożywczych oraz zapewni ich świeżość na dłużej. Korzystając z unikalnej technologii SpaceMax™, która pozwala na przechowywanie do 385 litrów na trzech różnych poziomach wysokości, lodówka RB7300T Classic Refrigerator zapewnia niespotykaną dotąd przestrzeń, umożliwiając tym samym wydłużenie listy zakupów o kolejne pozycje.

Dzięki dużej energooszczędności model ten wspiera użytkowników również w utrzymaniu zrównoważonego stylu życia. Zoptymalizowany pod kątem oszczędności kompresor Digital Inverter, automatycznie dostosowuje swoją prędkość w zależności od zawartości lodówki, zużywając do 50% mniej energii.

Koncern zaprezentował także nowe, energooszczędne i inteligentne pralki. Pralka WW9800T Washing Machine bazująca na sztucznej inteligencji, jest wyposażona w intuicyjny panel sterowania AI, który automatycznie uczy się preferowanych ustawień i cykli. Zastosowana w urządzeniu technologia Samsung EcoBubble™ ogranicza zużycie detergentu, łącząc go z powietrzem i wodą, aby wytworzyć delikatną pianę. Oparta na kultowej technologii QuickDrive™, nowa linia urządzeń skraca czas prania nawet o 50%, a zużycie energii o 20%.

Po sparowaniu pralki z najnowszą suszarką AI DV8000T Tumble Dryer możemy zaprogramować cały cykl czyszczenia ubrań zgodnie z naszymi preferencjami. Oba urządzenia komunikują się dzięki rozwiązaniu Auto Cycle Link, automatycznie dobierając odpowiedni program dla odzieży. Ponadto, nowa suszarka została wyposażona w pompę ciepłą oraz klasę energetyczną A+++, która czyni ją najbardziej efektywnym urządzeniem firmy Samsung.

Firma Samsung poszerza także ofertę personalizowanych urządzeń, które dostosowują się do potrzeb i stylu użytkowników  o nowy model lodówki Bespoke. Modułowa lodówka będzie dostępna na rynkach europejskich od października. Jej atutem jest to, że można ją w prosty sposób dopasować do wystroju wnętrza, korzystając z wielu opcji kolorystycznych i rodzajów wykończenia. Elastyczność w zakresie dostosowania lodówki do indywidualnych potrzeb sprawia, że zmiany możemy wprowadzić w dowolnym momencie, a tym samym wyrazić swoją osobowość poprzez design.