Bolt by osiągnąć ujemną emisję CO2 dla elektrycznych hulajnóg planuje zneutralizować emisję dwutlenku węgla z działania wypożyczalni e-hulajnóg oraz wspierać projekty z zakresu zalesiania i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, korzystać z odnawialnych źródeł energii wszędzie, gdzie jest to możliwe, a także zoptymalizować koszty produkcji i zarządzania flotą. Dzięki temu Bolt usunie z atmosfery więcej CO2 niż wytwarza.

Odpowiedzialne zarządzanie energią

Wprowadzony w ramach Green Planu Bolta model wsparcia projektów neutralizujących emisję dwutlenku węgla zostanie zastosowany także dla rozwiązań z zakresu mikro-mobilności. Platforma nawiąże współpracę z kolejnymi partnerami, którzy między innymi wesprą ją w usuwaniu dwutlenku węgla z atmosfery poprzez ponowne zalesianie i produkcję energii słonecznej oraz wiatrowej.

Ponadto Bolt planuje zoptymalizować łańcuch dostaw, wykorzystywać odnawialne źródła energii wszędzie, gdzie to możliwe oraz udostępniać dane i współpracować z miastami, gdzie działa wspierając wprowadzanie bardziej ekologicznych i holistycznych rozwiązań w miejskim transporcie.

Edukowanie użytkowników

Dane Bolt wskazują, że wśród aktywnych użytkowników aplikacji nawet 9% decyduje się na skorzystanie z mikro-mobilnych rozwiązań zamiast przejazdów autem. 70% z nich realizowanych jest w czasie podróży do pracy, a prawie 40% kończy się w pobliżu przystanków transportu publicznego.

Wskazuje to, że hulajnogi są wykorzystywane w czasie tzw. przejazdów ostatniego lub pierwszego kilometra. Oferowanie różnorodnych opcji transportu w aplikacji Bolt pod jedną marką oznacza, że platforma może zachęcić użytkowników do wybierania bardziej ekologicznych środków transportu – e-hulajnóg, bezpiecznego i niezawodnego sposobu na przemieszczanie się po mieście.

Oferując użytkownikom alternatywę dla samochodu i ułatwiając transport w okolicach węzłów komunikacyjnych Bolt włączył e-hulajnogi do codziennego transportu na stałe.

Wykorzystanie w 100% odnawialnych materiałów

Elementem wpływającym na obniżenie przez Bolt emisji CO2 do atmosfery jest także wykorzystanie własnego modelu elektrycznej hulajnogi. Stworzona przez inżynierów w Estonii konstrukcja ma estymowaną 5-letnią żywotność, modułową budowę, która pozwala na wymianę części, a 100% konstrukcji można łatwo poddać recyklingowi.

Co więcej w ramach wprowadzania zrównoważonych rozwiązań platforma korzysta z usług lokalnych partnerów i mechaników w zakresie napraw urządzeń. Sprawia to, że hulajnogi Bolt mają najniższy w branży koszt produkcji i zarządzania flotą, a Bolt stworzył najbardziej wydajny system operacyjny hulajnóg elektrycznych na rynku. 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Dubisz został Country Managerem Bolt Food w Polsce

„W Bolt poważnie traktujemy zmiany klimatyczne i zamierzamy wziąć odpowiedzialność za nasz wpływ na środowisko naturalne. Dlatego do końca roku zobowiązujemy się do wprowadzenia pozytywnych dla klimatu zmian w działalności naszych wypożyczalni e-hulajnóg. Mikro-mobilność oferuje zrównoważone rozwiązanie w zakresie transportu w miastach dla osób, które chcą dokonywać bardziej ekologicznych wyborów” – mówi Martin Villig, współzałożyciel i wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Bolt, podsumowuje plan.

Deklaracja Bolt w zakresie ujemnej emisji CO2 e-hulajnóg do końca 2020 roku to kolejny krok po wprowadzeniu „zielonych porządków”, czyli globalnego Green Planu Bolt, który wystartował w październiku 2019 roku. Green Plan to długoterminowe zobowiązanie platformy do zminimalizowania wpływu Bolt na środowisko naturalne. W ramach planu Bolt zobowiązał się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments