Konferencja Gamescom za nami. W związku z powyższym możemy przyjrzeć się lepiej prezentowanym w tym roku produkcją. Pośród licznych propozycji z całego świata znajdziemy silne polskie akcenty. Przykładowo Varsav Game Studios pokazało efekty swojej pracy nad Giants Uprising.

Zaczniemy od trailera, który już w trakcie trwania konferencji wzbudził wiele emocji. Przede wszystkim dlatego, że oglądający zastanawiali się na głos – „No dobrze, ładnie to wygląda, ale co właściwie będziemy robić.” 

Faktycznie oglądając ten krótki materiał z ładnymi graficznymi krajobrazami niewiele można się na temat tytułu dowiedzieć. Na szczęście to nie było wszystko, co polskie studio miało do powiedzenia.

Jeszcze tego samego dnia wszyscy ciekawscy dostali odpowiedzi na swoje pytania. Developrzey przygotowali bowiem trwający 8 minut materiał bezpośrednio z rozgrywki.

Czym w takim razie będzie Giants Uprising? Rozgrywaną z perspektywy trzeciej osoby grą akcji. Jak twierdzą sami twórcy w powyższym materiale, rozgrywka ma przypominać odwrócony system Tower Defence, a całą zabawę oparto na koncepcji olbrzymiego, niepowstrzymanego stworzenia, które niszczy ludzkie osiedla.

Wiemy, że gracz będzie mógł wybierać z kilku dostępnych broni, aby jeszcze skuteczniej szerzyć dzieło destrukcji. Dodatkowo twórcy umożliwili korzystanie z niektórych elementów otoczenia, by jeszcze dotkliwiej uprzykrzyć ludziom życie.

Produkcja udostępni nam możliwość zabawy samemu w trybie kampanii lub arcade oraz pozwoli na wspólną zabawę z innymi graczami. Premiera tytułu jeszcze w nadchodzącym roku.