Już 10 września do sprzedaży trafi Vampire: The Masquerade – Shadows of New York, najnowszy tytuł z portfolio Draw Distance. Studio zakończyło etap testowania projektu. Gra ukaże się jednocześnie w wersji na PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W dniu premiery w sklepach Steam, GOG oraz innych sprzedających gry na PC i Mac, będzie dostępna edycja deluxe. 

„Zakończyliśmy ostatnie testy nowej gry z serii Vampire: The Masqerade – Shadows of New York. Tytuł przeszedł wszystkie certyfikacje. Gra trafi do sprzedaży 10 września i od razu będzie dostępna w wersjach PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Jednoczesne udostępnienie gry na wszystkich platformach da nam większe pokrycie w mediach growych i może zadziałać pozytywnie na sprzedaż” – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

Na tydzień przed właściwą premierą, na konsolach Switch i Xbox One wystartuje preorder gry. 10 września w sklepach Steam, GOG oraz innych sprzedających gry w wersji na PC i Mac dostępna będzie edycja deluxe. Draw Distance, podobnie jak w przypadku Coteries of New York, przygotowało dla graczy materiały z gry: artbook oraz soundtrack z muzyką użytą w projekcie.

Shadows prezentują osobistą i unikatową opowieść przeznaczoną dla dojrzałego odbiorcy visual novel. Gra jest odpowiednia zarówno dla weteranów Vampire: The Masquerade, jak i fanów gier narracyjnych. Pojawią się w niej nowe postaci, miejsca oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa.” – mówi Michał Mielcarek.

„Gracz wcieli się w postać członkini klanu Lasombra, którego członkowie dla własnego bezpieczeństwa dołączyli w szeregi swoich dawnych wrogów. Będzie prowadził dochodzenie w sprawie okoliczności ostatecznej śmierci lidera Anarchów. Podjęte wybory wpłyną na sposób myślenia postaci i w konsekwencji zdecydują o zakończeniu gry” – informuje prezes zarządu Draw Distance.

Warto dodać, że poprzednie tytuły z serii Vampire: The Masquerade doczekały się wyjątkowej edycji pudełkowej. Zarówno „Coteries of New York” jak i „Shadows of New York” trafią do dystrybucji przeznaczonej na PC, Switch i PS4 w tym unikalnym, kolekcjonerskim wydaniu.