Największe wydarzenie branżowe w Europie, Gamescom, oficjalnie rozpoczęte. Za nami Opening Night Live. Już pierwsza część, poprzedzające właściwe wydarzenie preshow, zaowocowało kilkoma trailerami nadchodzących produkcji. 

Na pierwszy ogień dzisiejszego wydarzenia poszła produkcja Bandai Namco pod tytułem Scarlet Nexus. Jest to gra z gatunku jRPG Action. Dzisiejszy materiał pokazuje nam elementy rozgrywki, w tym mechaniki walki i mocy specjalnych używanych przez bohatera. Gra trafi na konsole nowej generacji oraz komputery w przyszłym roku.

 

W następnej kolejności Preshow zaprezentowało pierwszy fabularny trailer tytułu Quantum Error – horroru z elementami FPS od amerykańskiego studia TeamKill Media. Gra trafi na konsole PS4 i PS5  w 2021 roku.

 

Codemasters, twórcy Dirt 5 wykorzystali ONL do zaprezentowania nowego trybu rozgrywki zaimplementowanego w tytule. Gra wyścigowa umożliwi nam nie tylko standardowe rajdy i wyzwania, ale da również możliwość tworzenia własnych, autorskich torów przeszkód. Wszystko za sprawą trybu Playgrounds. Premiera tytułu za miesiąc, 19 października bieżącego roku.