Liberated – polska produkcja wreszcie na PC

Kolejny raz polscy developerzy pokazują światu, że w kraju nad Wisłą potrafimy tworzyć naprawdę dobre gry. Od wczoraj na pecetach możemy zagrać w Liberated, tytuł od studia Atomic Wolf. 

Liberated to zręcznościowa gra platformowa. Tytuł opowiada nam raczej smutną opowieść o dystopijnej przyszłość. Wszechobecne media społecznościowe służą jako narzędzia do inwigilacji, życie jednostki wyznacza tzw. „system oceny społecznej”. Słowem – George Orwell by się nie powstydził.

Naszym głównym bohaterem jest młody buntownik, Barry Edwards. Bardzo szybko trafia on pod skrzydła tytułowej organizacji Liberated i… Więcej nie warto zdradzać, bo wejdziemy w szczegóły fabularne, które z pewnością osoby zainteresowane chciałyby poznać przechodząc grę samodzielnie.

Coś, co zdecydowanie wyróżnia tytuł, to art style. Interaktywna opowieść osadzona jest bowiem w ramy czarno – białego komiksu w stylu noir. Cała zabawa rozgrywa się w charakterystycznych ramkach poszczególnych obrazków.

Tytuł, który do tej pory dostępny był wyłącznie na platformie Switch od wczoraj ogramy również na komputerze. Dodatkowym atutem, który ma zachęcić potencjalnych nabywców jest fakt, że przez pierwszy tydzień obecności na Steam zapłacimy za Liberated o 20% mniej.

W mojej ocenie wszyscy fani platformówek będą zadowoleni z rozgrywki. Również gracze poszukujący tytułów estetycznie zachwycających powinni rzucić na produkcję swoim okiem. Poniżej prezentujemy zwiastun wersji pecetowej.