Bloober Team ponownie błyszczy z The Medium

Podczas wczorajszej prezentacji nadchodzących gier na najnowszą konsolę Microsoftu, Xbox series X, został pokazany kolejny trailer gry The Medium autorstwa krakowskiego studia Bloober Team.

Zwiastun wraz z kilkuminutowym gameplayem ukazuje unikatową, symultaniczną rozgrywkę na dwóch ekranach jednocześnie. The Medium został jedną z najlepiej przyjętych gier z tej konferencji z miejsca stając się jednym z największych tytułów nadciągających na nową platformę firmy Microsoft.

W czasie lipcowego pokazu gigant z Redmond pokazał wyniki pracy 9 z 15 zespołów tworzących produkcje na Xbox Series X. Wśród prezentowanych tytułów znalazło się też The Medium. To jedyna z gier, która była pokazana na poprzednim i obecnym pokazie amerykańskiej korporacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Najnowsze gry na XBox Game Showcase

Niezwykle klimatyczny trailer otrzymał niezliczoną ilość pozytywnych opinii zarówno od uczestników konferencji jak i od recenzujących go potem dziennikarzy. Sama gra została wielokrotnie wymieniona jako jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów na nadchodzącą konsolę.   

W The Medium gracze wcielają się w Mariannę – medium, za pośrednictwem którego doświadczają jednocześnie zarówno materialną jak i duchową rzeczywistość. Żeby dowiedzieć się, jaką tajemnicę kryją tę światy, muszą obserwować jednocześnie oba wymiary i sprostać wyzwaniom, które czekają na nich w każdym z nich.

„The Medium to nasz najważniejszy jak dotąd tytuł. Gra wykorzystuje technologię symultanicznego gameplayu na obu ekranach jednocześnie, a punktem wyjścia jest pokazanie różnych punkt widzenia. Ta sama rzecz może być widziana z zupełnie różnych perspektyw. Wydaje nam się, że będzie to jeden z najmocniejszych tytułów na premierę nowej konsoli.” – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Użytkownicy platformy Steam mogą już zamówić pre-order The Medium na Xbox Series X oraz PC. Wszyscy, którzy złożą zamówienie na pre-order, otrzymają także autorską ścieżkę dźwiękową The Medium, w tym podwójny soundtrack skomponowany przez Akirę Yamaokę i Arkadiusza Reikowskiego, oraz cyfrowy album graficzny The Medium. Cena pre-orderu wynosi $49.99 / €49.99. Premiera gry będzie miała miejsce jeszcze podczas tegorocznego okresu świątecznego.