Intel i najszybszy na świecie procesor gamingowy

Intel zaprezentował procesory Core™ dziesiątej generacji z serii S do komputerów stacjonarnych, w tym flagowego Intel Core i9-10900K, najszybszego na świecie procesora gamingowego.

Dzięki częstotliwościom taktowania sięgającym nawet 5,3 GHz i wbudowanej funkcji Intel® Thermal Velocity Boost 2 zapewniona jest duża wydajność, która finalnie przekłada się na satysfakcje i emocje podczas wirtualnej rozrywki.

Intel chce zapewnić wzrost wydajności stacjonarnych komputerów gamingowych poprzez konsekwentnie podwyższanie wydajności, aby zagwarantować niesamowitą satysfakcję z gier. Procesory Intel Core dziesiątej generacji z serii S do komputerów stacjonarnych oraz procesor Intel Core i9-10900K, najszybszy na świecie procesor gamingowy, odzwierciedlają nasze zaangażowanie na rzecz społeczności graczy oraz entuzjastów wirtualnej rozrywki” – powiedział Brandt Guttridge, dyrektor generalny grupy produktów desktopowych w firmie Intel.

Stawkę otwiera odblokowany procesor Intel Core i9-10900K dziesiątej generacji, najszybszy na świecie procesor gamingowy 1 z nawet 10 rdzeniami i 20 wątkami oraz współpracujący z pamięcią DDR4 2933 MHz.

Procesor i9-10900K zapewnia najwyższą satysfakcję z gier umożliwiając większą kontrolę nad podkręcaniem, szybszą pracę prace związaną z używaniem wielu aplikacji jednocześnie oraz zwiększoną płynność rozgrywki. Nowa technologia Intel® Turbo Boost Max 0 pozwala na optymalizację wydajności przy wykonywaniu mało obciążających zadań, natomiast dzięki sterowaniu wielowątkowością w poszczególnych rdzeniach, doświadczeni overclockerzy mogą włączać lub wyłączać wątki w każdym z rdzeni.

Udoskonalenia w tej generacji pozwalają uzyskać:

 Nawet 187 klatek na sekundę 3 przy strumieniowaniu i nagrywaniu rozgrywek,  porównaniu do poprzedniej generacji oraz nawet o 63 procent więcej klatek na sekundę 4 podczas grania w gry w porównaniu do komputera stacjonarnego sprzed 3 lat.

 Przyspieszenie edycji wideo nawet o 12 procent w porównaniu do poprzedniej generacji oraz o 15 procent w porównaniu do komputera PC sprzed 3 lat.

 Przyspieszenie edycji wideo 4K nawet o 18 procent 7 w porównaniu do poprzedniej generacji oraz o 35 procent 8 w porównaniu do komputera PC sprzed 3 lat.

 Zwiększenie ogólnej wydajności systemu nawet o 31 procent 9 , 10 w porównaniu do komputera PC sprzed 3 lat.

Główne cechy i funkcje

Dzięki najlepszej w tej klasie łączności, procesory Intel Core dziesiątej generacji z serii S zapewniają lepszą płynność, atrakcyjniejszą rozrywkę oraz lepszy streaming.

 Funkcja Intel Thermal Velocity Boost: wbudowana funkcja daje graczom i twórcom możliwość doraźnego i automatycznego zwiększania wydajności w zależności od liczby aktywnych rdzeni, z podniesieniem częstotliwości taktowania nawet do 5,3 GHz.

 Technologia Intel Hyperthreading: nowość w procesorach Intel® Core™ i9 do i3 dziesiątej generacji.

 Szersze możliwości podkręcania rdzeni pamięci 3 : funkcje dostępne w nowych, odblokowanych i przystosowanych do podkręcania procesorach Intel Core dziesiątej generacji zapewniają pełną kontrolę przy podkręcaniu procesora i kluczowych podzespołów systemu.

 Kontroler Intel® Ethernet I225: kontroler Intel Ethernet 2.5G I225, dostępny obecnie w procesorach dziesiątej generacji, pozwala na ponad dwukrotne zwiększenie szybkości transmisji danych w porównaniu do standardu Ethernet 1GB i to przy wykorzystaniu dotychczasowego okablowania.

 Moduł Intel® Wi-Fi 6 AX201: moduł Intel Wi-Fi 6 (Gig+), który obecnie zintegrowany jest z procesorami Intel Core dziesiątej generacji, zapewnia dużą szybkość reakcji podczas gier, prawie trzykrotnie większą 12 prędkość pobierania danych oraz większą stabilność połączeń.

Ponadto, pozwala na najwyższą w swojej klasie prędkość przesyłania danych 11 , przekładającą się na swobodę grania lub tworzenia w dowolnym miejscu, zarówno w domu, jak i w biurze.

Przewiduje się, że procesory Intel Core dziesiątej generacji z serii S będą dostępne od maja za pośrednictwem kanałów sprzedaży detalicznej oraz w komputerach stacjonarnych sprzedawanych na całym świecie przez producentów, a także za pośrednictwem kanału integratorów systemów.