Elastyczne wypłaty wg Symmetrical.ai

Symmetrical Labs, nawiązując do systemu państw zachodnich, proponuje polskim pracownikom rozwiązanie symmetrical.ai, czyli dostęp do środków finansowych, które już zarobili, przed formalnym terminem planowanej wypłaty.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w Polsce wynosi 6,4 mln osób, a średnie wynagrodzenie to niespełna 5,5 tys zł brutto, otrzymamy co najmniej 35.2 miliarda złotych miesięcznie zamrożonych w pensjach. Pieniądze te mogłyby trafiać wcześniej do pracowników, którzy ich potrzebują, i de facto już je zarobili. To rozwiązanie nie tylko na czasy kryzysu“- przekonuje Piotr Smoleń, prezes i współzałożyciel Symmetrical Labs.

Rozwiązanie symmetrical.ai oferuje nie tylko pensję na życzenie. Pracownik może też liczyć na dostępną w aplikacji tzw. poduszkę finansową od pracodawcy, czyli niskooprocentowany kredyt pracowniczy i korzystać z treści edukacyjnych dotyczących zarządzania budżetem domowym” – dodaje Smoleń.

Warunkiem korzystania z rozwiązania jest wdrożenie oprogramowania symmetrical.ai przez pracodawcę, czyli zintegrowanie aplikacji z bieżącym systemem płac w firmie (np. SAP, Teta, Enova, Optima, Symfonia). Z kolei pracownik wystarczy, że pobierze i zaloguje się do aplikacji.

Obecnie z aplikacji korzystają już pracownicy kilkunastu firm w Polsce, m.in. Santander Bank i Oknoplast, a dzięki systemowi wypłacono łącznie ponad 15 000 wynagrodzeń.

Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Symmetrical Labs pokazują, że już teraz 59% Polaków chciałaby otrzymywać pensję w innym trybie niż miesięcznym – np. co tydzień, na wzór państw zachodnich.

Za rozwiązanie symmetrical.ai odpowiada Symmetrical Labs, polsko-brytyjska firma fintech. Misją firmy jest pomoc pracownikom w odzyskaniu kontroli nad osobistymi finansami. Stworzone przez Symmetrical Labs rozwiązanie symmetrical.ai oferuje pracodawcom usługę „pensja na życzenie” oraz inne benefity finansowe dla pracowników.

Rozwiązanie zostało wielokrotnie wyróżnione przez ekspertów i wygrało wiele nagród, m. in. ABSL Startup Challenge, czy The Heart HR Tech Demo Day. Dotychczas dzięki systemowi wypłacono 15 000 pensji. Symmetrical Labs jest podmiotem regulowanym przez KNF.