Moc chmury na rynkach kapitałowych wg Colt

Computer network connection modern city future technology

Aby zaspokoić stale rosnące zapotrzebowanie na usługi w wielu chmurach, Colt Technology Services wprowadza usługę Dedicated Cloud Access w Colt PrizmNet. 

Firma ogłosiła uruchomienie PrizmNet Cloud Access, przenosząc usługi wiodących dostawców usług chmurowych (CSP) do ekosystemu finansowego Colt. PrizmNet Cloud Access wykorzystuje wielokrotnie nagradzaną usługę Colt Dedicated Cloud Access (DCA) i umożliwia uczestnikom rynku kapitałowego skorzystanie z wielu platform chmurowych i dostarczanych przez nich aplikacji.

Dedykowany dostęp do chmury firmy Colt zapewnia bezpieczne i niezawodne, szyfrowane połączenie sieciowe między centrami danych lub lokalizacjami biurowymi, a głównymi dostawcami usług internetowych. Klienci mogą wykorzystywać sieci PrizmNet w celu uzyskania dostępu do usług zarówno od dostawców spoza chmury, takich jak platformy giełdowe dla wykonawców transakcji i dostawców usług w chmurze, którzy mogą np. generować analizy oparte na danych przechowywanych i przetwarzanych automatycznie w chmurze.

Tworzy to solidny ekosystem, który pomoże firmom z rynku kapitałowego korzystać ze sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) w celu optymalizacji operacji biznesowych, podejmowania lepszych decyzji handlowych, wprowadzania nowych produktów i usług na rynek oraz uzyskiwania przewagi konkurencyjnej.

Zdaniem Matthew Reinholdsa, dyrektora ds. Rynków kapitałowych Colt w Stanach Zjednoczonych i Europie, ze względu na to, że coraz więcej firm przenosi się do chmury, usługa PrizmNet firmy Colt może upłynnić proces dostarczania treści i aplikacji do klientów, a także wspierać dostawców, którzy mają aplikacje działające w chmurze, łącząc ich z rosnącą pulą klientów.

„Wierzymy, że poprzez dalsze łączenie bezpiecznej, wydajnej sieci PrizmNet z kluczowymi dostawcami usług internetowych, możemy wspierać biznesy wykorzystujące możliwości platform transakcyjnych, giełd i serwisy danych rynkowych – mówi Reinholds.

PrizmNet Cloud Access jest wspierany przez Colt IQ Network, inteligentną, zoptymalizowaną sieć 100 Gb / s , która jest dystrybuowana do ponad 29 000 budynków z własną infrastrukturą sieci światłowodowej, 900 centrów danych i setek punktów dostępu do sieci danych na całym świecie.

Oferowana przez Colt sieć PrizmNet łączy ekosystem globalnych rynków kapitałowych z ponad 160 giełdami, platformami obrotu i usługodawcami oraz ponad 10 tysiącami uczestników rynku.

Colt stara się zmienia rzeczywistość dzięki sile łączności. Sieć Colt IQ łączy ponad 900 centrów danych w największych centrach biznesowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej, z ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą światłowodową.

Firma zapewnia rozwiązania o wysokiej wydajności i przepustowości, tak aby jak najlepiej wspierać działania klientów, do których należą organizacje intensywnie korzystające z danych, obejmujące ponad 210 miast w ponad 30 krajach. Z klientami ściśle współpracuje zespół ekspertów ds. rynków kapitałowych, aby zrozumieć wyzwania przed którymi stoją i obowiązujące ich wymagania regulacyjne, i dostarczając rozwiązanie spełniające specyficzne potrzeby.

Colt jest uznanym innowatorem i pionierem w dziedzinie sieci definiowanych programowo (SDN) i wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). Jest również jedną z najbardziej stabilnych finansowo firm w swojej branży, będącą w stanie zapewnić najlepszą jakość obsługi klienta w konkurencyjnej cenie.