Panasonic w akcji „Miliony oddechów”

Panasonic realizuje plan akcji MILIONY ODDECHÓW podczas której dostarcza oczyszczacze powietrza do żłobków. Do akcji na Śląsku dołączyło 48 żłobków, na Mazowszu – 27, a w Małopolsce – 17 placówek.

Wkrótce oczyszczacze Panasonic F-VXR35G zostaną dostarczone do pozostałych żłobków, a trenerzy Panasonic przeprowadzą szkolenia i odpowiedzą na wszystkie pytania prowadzących placówki. Każdy żłobek otrzyma także Certyfikat najlepszej jakości powietrza przyznawany przez Panasonic.

„Oczyszczacze powietrza są instalowane w salach, gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu, bawią się i uczą, zawierają pierwsze przyjaźnie. Certyfikat, który przyznajemy to symbol walki o lepszą jakość powietrza jaką wspólnie podejmujemyJednocześnie Panasonic aktywnie dba o środowisko, przestrzegającrygorystycznych norm emisji dwutlenku węgla podczas produkcji swoich urządzeń– mówi David Preece, dyrektor zarządzający Panasonic w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W placówkach instalowane są oczyszczacze Panasonic F-VXR35G, które usuwają nawet 99,84% zanieczyszczeń oraz pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych, ponieważ najwięcej zanieczyszczeń gromadzi się na wysokości 30 centymetrów, a dzieci oddychają nawet 60 razy na minutę co sprawia, że stanowią grupę narażoną na największe ryzyko.